Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Vlněná elegance první republiky – výstava

27.10.2020, 10:00 – 27.6.2021, 21:00

Výstava zmapuje tvorbu brněnských firem činných mezi lety 1918 až 1939. Základ vytvoří dosud výstavně nepublikované vzorky ze sbírky TMB.  Pomocí obrazového materiálu výstava návštěvníkům přiblíží ucelený postup tvorby textilie (návrhy, rozkresy vazeb atd.)

Vlněná elegance první republiky – výstava
  • Adresa:
    Purkyňova 2950/105
    Brno 612 00

Trojrozměrné exponáty představí pomůcky desinatéra, listinný materiál (vzorníky a katalogy, módní časopisy), tvorbu samotné textilie (tkaní malých sérií), schvalovací proces, sběr nových inspirací po veletrzích a v konkurenčních továrnách. Součástí výstavy bude přehlídka oděvů z dobových materiálů. Jejich šíři představíme na závěr výstavy formou interaktivního vzorníku. Zájemci si budou moci vyzkoušet práci desinatéra v improvizované dílně – návrhy textilie či tkaní na jednoduchém stávku.