Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

O. Havelka a jeho Melody Makers/Swing nylonového věku - Švandovo divadlo

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers zahrají nejžhavější swingové fláky vrcholné éry bigbandového swingu z let 1945–1948.

O. Havelka a jeho Melody Makers/Swing nylonového věku - Švandovo divadlo
  • Adresa:
    Štefánikova 6/57,
    Praha 5, 150 00

Koncert Ondřeje Havelky a Melody Makers původně plánovaný na 10. 3. 2020 byl přesunut na 15. 6. 2020 a následně na 14. 10. 2020. Vstupenky zůstávají v platnosti.

Nylonový věk – tak nazval Josef Škvorecký první tři poválečná léta. Byly to roky  všeobecné euforie ze znovu nabyté svobody. Jejím symbolem se pro většinu mladých lidí stal swing. Hudba českých bigbandů Karla Vlacha, Emila Ludvíka nebo Ladislava Habarta  dosáhla v té době vynikající úrovně, než byla po roce 1948 brutálně zadupána komunistickou cenzurou. V koncertní show SWING NYLONOVÉHO VĚKU předvedou Ondřej Havelka a jeho Melody Makers nejkrasší a nejžhavější swingové fláky z této vrcholné éry bigbandového swingu.