Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

EVIČKO, EVO - Divadlo na Vinohradech

11.10.2020, 18:00 – 19:50

Setkání nejen folklorních souborů z Čech i Moravy, které přicházejí blahopřát choreografce a tanečnici Evě Rejškové k jejímu významnému jubileu. 

EVIČKO, EVO - Divadlo na Vinohradech
  • Adresa:
    Náměstí Míru 1450/7
    Praha 2 120 00

Evičko, Evo

Na jevišti se představí soubory, se kterými spolupracovala, anebo jsou jejich členy odchovanci Evy Rejškové či je prostě s oslavenkyní pojí přátelské vztahy.
Během večera se odehraje i křest knihy jejích básní a postřehů s názvem Tančím na tenkém ledě.

Eva Rejšková, která se v obdivuhodné svěžesti dožívá 90. let, je známou a oceňovanou osobností v oblasti folklorního tance. Její jméno je spojováno především se Souborem písní a tanců Josefa Vycpálka, kde působila dlouhá léta jako choreografka a umělecká vedoucí taneční složky. Lidovým tancem se zabývala i profesně, své zkušenosti tak předávala dalším lidovým tanečníkům, souborům, vytvářela pro ně metodiku, choreografie, se svým manželem Radkem pořádala kurzy lidového tance nejen doma, ale i v zahraničí.

Pořad připravila skupina Amálkovci – bývalí členové Souboru písní a tanců Josefa Vycpálka – pod vedením Lenky - Amálky Střížovské.

Vycpálkovci s muzikou Rozmarýn
Vojenský umělecký soubor Ondráš
Muzika Josefa Vycpálka
Folklórní soubor Úsměv Horní Bříza
Folklórní spolek Bejvávalo
Dětský folklórní soubor Kytice
Formani Slatiňany
Folklórní soubor Rokytí Rokycany
Folklórní soubor Verpán
Taneční centrum Praha - konzervatoř
Dvorana country
Amálkovci

Akce se koná pod záštitou starostky Prahy 2 Mgr. Jany Černochové a místostarosty Prahy 2 Ing. Jaroslava Šolce.