Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

SOČR: Benjamin Grosvenor hraje Brittena

8.2.2021, 19:30 – 22:00

Benjamin Britten: Americká předehra
Benjamin Britten: Koncert pro klavír a orchestr, op. 13 William Walton: Symfonie č. 1 b moll
Jessica Cottis dirigentka
Benjamin Grosvenor klavír

SOČR: Benjamin Grosvenor hraje Brittena
  • Adresa:
    Alšovo nábřeží 79/12
    Praha 1, 110 00

Dirigentka Jessica Cottis se po úspěšném koncertu na festivalu Pražské jaro vrací k Symfonickému orchestru Českého rozhlasu, aby s ním uvedla program věnovaný anglické hudbě. Zahájí ho Americká předehra, kterou, jak název naznačuje, napsal Benjamin Britten během druhé světové války ve Spojených státech. Poté jeden z nejtalentovanějších britských klavíristů současnosti, Benjamin Grosvenor, zahraje o několik let starší Klavírní koncert od téhož autora, charakteristický svou energií a vtipem. Grosvenor, který dílo uvedl mj. na BBC Proms, ve svých osmadvaceti letech spolupracuje s orchestry, jako jsou např. London Philharmonc Orchestra, Chi­ cago nebo Boston Symphony,
a s dirigenty jako Riccardo Chailly, Kent Nagano či Semjon Byčkov. V Londýně žijící australská dirigentka zakončí večer mistrovskou Symfonií č. 1 Williama Waltona, jejíž provedení publiku slibuje skvělou možnost seznámit se s hudbou tohoto autora.