Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Hradozámecká noc v Mníšku pod Brdy

29.8.2020, 15:00 – 23:00

Poslední prázdninovou sobotu 29. srpna se zámek Mníšek pod Brdy zapojí do každoroční akce Národního památkového ústavu Hradozámecká noc. Program s bohatou nabídkou vypukne již odpoledne od 15:00 hodin zcela novými kostýmovanými prohlídkami pro rodiny s dětmi. Zámek opět navštíví královna Elsa, která připravila pro děti úplně nové vyprávění.

Dozvědí se totiž od ní, jaká dobrodružství zažila ve třech věžích mníšeckého zámku. Čekají je hádanky, úkoly a hlavně zábavná prohlídka. Kromě komnat je Elsa pozve i do pohádkových místností v přízemí a ve sklepení zámku, na výstavku panenek a do tvořivé dílničky.

Nové zábavné prohlídky čekají také na větší a dospělé návštěvníky. Těšit se mohou na průvodkyni v historickém kostýmu a její výklad doplněný divadelními scénkami a ukázkami, soutěžním kvízem a hádankami. Návštěvníci budou zasvěceni do dávného dramatu a pomohou řešit starou vraždu v zámeckých komnatách. Příznivci tradičních prohlídek v netradičním čase budou mít možnost zavítat i na klasický okruh se soukromým apartmá posledních majitelů Mníšku.

Co dalšího program nabídne? Návštěvu podkroví zámku s vyhlídkou do okolí, v zámecké zahradě dravé ptáky a večer každoroční tradiční ohňostroj od 21:00 hodin.

Program

15:00-19:00 Královna Elsa a tajemství tří věží

15:00-19:00 Pohádkové kouzelné sklepení

15:00-19:00 Fotografování mezi princeznami - Z pohádky do pohádky

15:00-20:00 Výtvarné tvoření

15:00-20:00 Draví ptáci v zahradě

20:00-24:00 Vražda v zámecké věži - kostýmované prohlídky s divadelními výstupy. Byla to vražda, nebyla to vražda?

21:00 Ohňostroj v zahradě

 

Upozornění: na prohlídky v rámci programu je vhodná rezervace.