Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

PŘÍBĚH ŘEKY SÁZAVY – Zruč nad Sázavou

1.8.2020 – 31.12.2020, 23:59

Pohled na řeku z jiné perspektivy aneb jak se cítí po celá staletí řeka Sázava. To je námětem této interaktivní expozice ve Zruči nad Sázavou, kterou vás provede sama řeka Sázava.

PŘÍBĚH ŘEKY SÁZAVY – Zruč nad Sázavou
  • Adresa:
    Zruč nad Sázavou 285 22

Seznámíte se zde se zaniklými řemesly na vodě – vorař, pradlena, ledař, hamerník,… Každou postavu uvidíte nejen v životní velikosti, ale také vám o sobě něco sama poví. Vy si můžete složit z puzzle celý tok řeky Sázavy a se skutečnou mapou si porovnat, zda jste tok řeky sestavili správně, zjistit, jaké živočichy a rostliny řeka ukrývá a v závěru se podívat na kreslený 10minutový film od usídlení prvního člověka u řeky až po rekreační využití řeky v dnešní době. Řeku za všech stran poznáte až v naší expozici Příběh řeky Sázavy ve Zruči nad Sázavou.