Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou

1.8.2020, 8:00 – 22:00

1. srpna proběhne v zámeckém parku tradiční akce zručské kultury nazvaná Historické slavnosti aneb 400 let od bitvy na Bílé Hoře.

K vidění bude šerm, dobový jarmark, divadlo, alchymisté a další atrakce. Děti si vyzkouší svoji obratnost na jevišti a v zámeckém příkopu zjistí, zda by byly platnými členy rytířské družiny. Za sníženou cenu budou zpřístupněny trvalé expozice: Velký a malý zámecký okruh, Kolowratská věž, Vodácké muzeum a interaktivní expozice Příběh řeky Sázavy. Dobové stánky nabídnou rozličné zboží - občerstvení všeho druhu, nápoje alko i nealko a pro radost spousty krásného zboží. Vyvrcholením slavností bude podvečerní koncert kapely Slunovrat. Kulturní den ve Zruči zakončíme promítáním v letním kině od 21 hodin.