Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Výstava Papírové modely hradů a zámků

5.6.2020 – 6.9.2020, 23:59

Vlastivědné muzeum Jesenice a Ivan Zadražil srdečně zvou na letní výstavu pro děti i dospělé. Ivan Zadražil patří mezi nejznámější autory papírových modelů hradů a zámků. 

Jeho modely mají vlastní osobitý rukopis. Konstrukci modelů se snaží tvořit tak, aby stavbu zvládli i „nemodeláři“.  Autor dává přednost výtvarnému zpracování, které převládá nad technickou stránkou modelu. Nebojí se barevnosti ani zjednodušení a modely jsou po sestavení velmi realistické. Kromě hradů tvoří i modely sakrálních staveb, pivovarů, nebo benzínových stanic. To už je pouze krůček k modelům aut. Zde najdete zastoupení značky Škoda, modely stavební techniky, záchranářská vozidla, vrtulníky. Aby toho nebylo málo, vyrábí Ivan Zadražil i panenky, divadla a různé didaktické hry.

Přijďte se vrátit do dětství.

Výstava je prodejní a bude probíhat od 5. 6. do 6. 9. 2020.