Upozornění

V souvislosti s nepřehlednou situací ohledně pořádání akcí si raději přímo u pořadatelů ověřujte zda se akce koná. Bohužel nemůžeme ručit za správnost všech termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Jedinečný online charitativní program

10.4.2020, 17:00 – 22:00

Umělci, youtubeři a sportovci z celé České republiky připravují rozsáhlý live stream a sbírku na podporu lékařů, sestřiček, hasičů a dalších hrdinů dnešních dnů.

David Koller, Jaroslav Uhlíř, Ben Cristovao, Mirai, Lenny, Pokáč a další!

Velký pátek 10. dubna přinese od 17 do 22 hodin jedinečný online charitativní program, v rámci kterého budou živě přenášeny koncerty z Lucerna Music Baru. V souladu se stávajícími bezpečnostními a hygienickými opatřeními se tyto koncerty uskuteční bez publika a počet technického personálu bude omezen na nezbytné minimum. Program dále doplní streamovaná krátká vystoupení umělců či pozdravy sportovců ze všech koutů České republiky a reportáže se zdravotníky, policisty či hasiči.

 „Česká republika nyní čelí největší výzvě a nejtěžší zkoušce v její novodobé historii a my jsme každý den svědky obrovského hrdinství lidí, bez nichž bychom to nezvládli – zdravotníků, hasičů, policistů ale i pošťáků, prodavaček a různých dobrovolníků. A všem těmto lidem bychom rádi spolu jedním hlasem řekli DĚKUJEME!,“ vysvětluje Petr Mohyla za pořadatelský tým  Přehrady Fest, který však nechce zůstat jen u slov a proto nedílnou součástí programu bude také finanční sbírka, jejíž výtěžek bude použit na vybavení a ochranu právě těch lidí, kteří vystavují svoji tvář koronaviru denodenně.

„Svou účast v Lucerna Music baru, nebo vzdáleně ze své zkušebny, obývacího pokoje a podobně již potvrdila řada významných umělců jako David Koller, Jaroslav Uhlíř, Ben Cristovao, Mirai, Pokáč, Lenny, Marpo, UDG, Poetika nebo Voxel. S dalšími jednáme a mnoho se jich hlásí spontánně s neuvěřitelnou chutí a odhodláním přidat se a pomoci,“  sdělil další z iniciátorů Tomáš Staněk. „Společně jedním hlasem“ se k výše uvedeným umělcům může streamem připojit jakákoliv skupina odkudkoliv z České republiky, široká veřejnost může vyjádřit svoji podporu zasláním charitativní DMS.

Program bude online streamován na kanálech platforem YouTube, Facebook a částečně i Instagram a bude doplněn i o doprovodný program pro děti. „Myšlenka uspořádat charitativní projekt „Spolu jedním hlasem“ v dnešní nelehké době se nám líbila hned od začátku. Můžeme tak pomoci lidem bojujícím s koronavirem v první linií, ti to nyní potřebují nejvíce. Během pětihodinového koncertu, který budeme živě přenášet na sociálních sítích Evropy 2 i Frekvence 1, poběží finanční sbírka na zajištění vybavení pro ně,“ říká Martina Říhová, výkonná ředitelka Active Radio. Mediálním parterem akce jsou rádia Evropa 2 a Frekvence 1. 

"Celý projekt vznikl spontánně. Chtěli jsme v létě streamovat náš festival Přehrady Fest. A když už tam ta myšlenka byla, proč ji nepoužít pro dobrou věc. Věříme, že tímto atraktivním online přenosem nejen podpoříme všechny, kteří pomáhají, ale také zvedneme náladu celé společnosti v současné sociální izolaci," dodává Petr Mohyla.

Více na www.spolujednimhlasem.cz