Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

ŠVEJK / SCHWEJK - Divadlo Komedie

KDO JE ŠVEJK? CO JE ŠVEJK? CO ZNAMENÁ ŠVEJK PRO NÁS A CO PRO ZBYTEK SVĚTA? A CO PRO TEN ZBYTEK SVĚTA ZNAMENÁME MY?

ŠVEJK / SCHWEJK - Divadlo Komedie
  • Adresa:
    Jungmannova 15/1
    Praha 1 110 00

Český a německý, ryze současný, ale i dávno minulý pohled na nejslavnějšího hrdinu, kterého dala naše literatura světu.
Hašek, Brecht, Hůlová. Tři autoři a jeden fenomén, švejkovství a švejkování, muka tvorby i nemožnosti tvořit, samota v cizině a samota ve vlasti. A hlavně otázka identity „geniálního idiota“, stejně jako pátrání po pravdě o nás samotných. To vše zkoumá inscenace ŠVEJK / SCHWEJK, která vznikla v koprodukci Městských divadel pražských se Staatstheater Augsburg v režii renomovaného německého režiséra Armina Petrase.
Mezinárodní projekt v sobě propojuje život Jaroslava Haška a Osudy dobrého vojáka Švejka, americká exilová léta Bertolta Brechta s marnou snahou uvést jeho hru Švejk za druhé světové války a nechybí ani dnešní pražský švejkovský pohled spisovatelky Petry Hůlové v textu, který byl napsán přímo pro tuto inscenaci.

Inscenace se hraje v českém a německém jazyce s českými a německými titulky.