Upozornění

V souvislosti s nepřehlednou situací ohledně pořádání akcí si raději přímo u pořadatelů ověřujte zda se akce koná. Bohužel nemůžeme ručit za správnost všech termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

ZÍTRA TO ROZTOČÍME, DRAHOUŠKU ANEB ABSOLUTNĚ NEVINNÝ ŽERTÍK - Slezské divadlo Opava

Jevištní úprava známé filmové komedie líčící nelítostné spory dvou rozhádaných manželských párů zachovává vše, co po několik generací baví filmové diváky.

ZÍTRA TO ROZTOČÍME, DRAHOUŠKU ANEB ABSOLUTNĚ NEVINNÝ ŽERTÍK - Slezské divadlo Opava
  • Adresa:
    Horní náměstí 195/13
    Opava 746 01

Hlas: „Jsou ve své malosti nesmiřitelní a nepoučitelní. Jako chrobáci, kteří válejí před sebou svou kuličku, svůj majeteček, své renomé… Kus jejich příběhu je kdesi ukryt v každém z nás. Jenže to možná ani netušíme.“

Evžen Novák si přivydělává jako komparsista. Jednou při návratu z natáčení potká sousedku Alenu Bartáčkovou a v žertu jí naznačí, že jí je manžel nevěrný. Kája Bartáček se rozzuří a slibuje Novákovým i jejich synovi Renému pomstu. Začíná tak sousedská válka, jež má být zažehnána ve chvíli, kdy se obě znepřátelené rodiny stěhují z činžáku na zbourání. Nebyla by to však pravá komedie, kdyby se obě rodinky znovu nesetkaly v jednom paneláku a na jednom patře. A život roztáčí další kolotoč nečekaných událostí.

Roman Vencl, režisér:

„Kdo z nás nebyl alespoň jednou připoután k televizi touhle dnes už legendární československou komedií z roku 1976, v níž jako herecké drahokamy září Iva Janžurová, Stella Zázvorková, Miloš Kopecký, František Peterka nebo Luděk Sobota? Bylo tudíž nemožné odolat nabídce převést tuto komediální klasiku na opavské jeviště, navíc v české divadelní premiéře. Sám jsem autorem divadelních komedií, proto se moc těším na nelehkou výzvu, kterou bude adaptování filmového scénáře pro prostor vymezený divadelními prkny. Doufám, že se nám společně s opavským činoherním souborem podaří vytvořit komedii, jež sice bude s úctou respektovat filmovou předlohu, zároveň však bude plná nových a originálních komediálních okamžiků.“

Termíny