Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Eyolf - HaDivadlo

25.10.2020, 18:30 – 27.10.2020, 21:40

Norské pobřeží. Vzdálený dům nad fjordem. Manželství Rity a Alfréda. Střední třída s majetkem a dítětem. Jak být dnes spolu šťastní? Není to klišé?

Eyolf - HaDivadlo
  • Adresa:
    Poštovská 8d
    Brno 602 00

Alfréd se vrátil k manželce po dlouhém výletu v horách. Chtěl si promyslet svůj život a taky napsat knihu o odpovědnosti. Intelektuál. Peněz má díky své ženě dost. Ale odteď už nebude nikdy psát. Konec tvorby. Jenom rodina! Jenom Eyolf! Nic z venku!

Eyolf si jde hrát ven. Náhlá tragédie. Eyolf umírá. Co říct? Hledání realismu. Emoce jako drogy. Vztahy jako projekční plátna sebe sama. Vůči komu mluvit, když se moje touha mění v izolaci? Jak uvidět druhého? Může být deprese aktivizující?

Jedno z posledních dramat norského dramatika Henrika Ibsena jako zkoumání cesty ven ze vzájemného konzumování se. Mezilidská ekologie. Utopický realismus.

Sezona 42: My a oni

Premiéra
16. listopadu 2017
Cena
320/220 Kč
Délka
130 min. bez přestávky
Autor
Henrik Ibsen
Režie
Ivan Buraj
Překlad
František Fröhlich
Dramaturgie
Matěj Nytra
Výprava
Ivan Buraj a Antonín Šilar
Asistentka výpravy
Karolína Srpková
Kameramani
Matěj Nytra a David Matuška
Úprava hudby
Pavel V. Boika

 

Obsazení

Alfréd Allmers

Matěj Nechvátal

Rita Allmersová

Lucie Andělová

Eyolfek

Antonín Šitavanc j.h.