Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Koncert filmové hudby VALENTÝN

14.2.2020

Filmová filharmonie rozezní Rudolfinum romantickými melodiemi z filmů napříč žánry přímo na den sv. Valentýna, tedy 14. 2. 2020.

Cena vstupenky: 700-1500 Kč

K oslavě svátku zamilovaných si připravila skutečně pestrý program, hudbu z filmů Titanic, Star Wars nebo Superman a mnoha dalších v neobvyklém spojení.

Orchestr Filmová filharmonie pokračuje ve své již 6. sezóně skutečně nabitým programem. Po koncertě SCI-FI žánru, který uvedla v listopadu 2019, přichází s něčím úplně novým a jedinečným, a to s programem k oslavě svátku zamilovaných: VALENTÝN. Ve společnosti FILMharmonie a v prostorách pražského Rudolfina mohou posluchači oslavit tento svátek bok po boku své lásky za doprovodu symfonické filmové hudby.

Na své si přijdou nejen milovníci svátku zamilovaných, ale samozřejmě všichni příznivci filmových soundtracků. Zazní výběr těch nejlepších romantických znělek skladatelů filmové hudby jako jsou John Williams, James Horner nebo Michael Giacchino.
Na tento výjimečný večer si pro Vás FILMharmonie připravila také bohatý doprovodný program. Na každého posluchače čeká přivítání formou welcome drinku partnera Bohemia Sekt, čokoládová pralinka partnera Lindt a na každou ženu květina od dodavatele kytic Kytky od Pepy. Koncert tak kromě vynikajícího hudebního zážitku bude i výjimečnou společenskou událostí.

Taktovky se opět ujme mladý talentovaný dirigent Josef Kurfiřt, který dirigoval již listopadový koncert SCI-FI. Spolu s hudebníky Filmharmonie hudebně nastuduje program sestavený přímo na míru posluchačům. Dramaturgie koncertu se opět ujal ředitel orchestru Matěj Lehár. „Nejsem sice člověkem, který by vyhledával romantické filmy, ale sestavil jsem program koncertu hudebně jako vždy tak, aby si koncert užili všichni, tedy i posluchači neznalí některých titulů. O slovo se přihlásí symfonická hudba Jamese Hornera z filmu Titanic nebo Legenda o vášni, téma z filmu Vzpomínky na Afriku od Johna Berryho nebo krásná suita Michaela Giacchina k oscarovému filmu Vzhůru do oblak. Své zastoupení bude mít i John Williams, od kterého zazní hned několik slavných romantických písní - například z filmů Superman a Star Wars.“ V programu nesmí chybět samozřejmě symfonické melodie z filmu Láska nebeská, které skvěle přiblíží valentýnskou atmosféru.