Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Duety - PONEC - divadlo pro tanec

3.12.2020, 20:00 – 21:00

Jak být spolu? Dva lidé jako minimum pro vznik společenství. Ve věku, kdy se prohlubuje individualismus a osamělost jsme se v rámci tanečního projektu s názvem DUETY rozhodli zkoumat možnosti jak se setkat, jak spolu komunikovat beze slov, jak být spolu. 

Duety - PONEC - divadlo pro tanec
  • Adresa:
    Husitská 899/24a
    Praha 3 130 00

Každý DUET tak prověřuje naše představy a předsudky, ale i schopnost vnímat blízkost a sympatie. Inscenace vzniká netradiční formou skrze workshopy – kdy se performeři a tanečníci Tereza Ondrová, Viktor Černický a Sai Psyn poprvé setkávají s jinou osobou, kterou před worshopem neznali. Setkání probíhají na základě jednoduchého skriptu. Účastníci workshopu jsou jak aktéry, tak svědky těchto setkání. Jak zprostředkovat a vytvořit prostor, kde je možné na chvíli zpomalit? Nabídnout přiblížení a ne posuzování. Jak zaznamenat takový druh setkání skrze tělo ve výslednou inscenaci? Jak uchopit komplexnost lidského vztahu, který se odehrává na úrovni sociální rozdílnosti, genetiky, barvy vlasů, našich emocí atd. V době, kdy je potřeba co nejrychleji přijít s připravenými odpověďmi  – zveřejněnými rozsudky, považujeme za důležité nabídnout i něco jiného. Dokážeme sledovat lidi v jejich jednoduchosti nebo složitosti?

TVŮRČÍ TÝM

Petra Tejnorová, Sodja Lotker, Petra Hauerová, Marek Bartoš, Katarína Ďuricová, Tereza Ondrová, Viktor Černický, Sai Psyn a další