Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Vladimír Neff: Sňatky z rozumu - Divadlo na Vinohradech

27.12.2019, 19:00 – 22:20

Jevištní epos o budovatelích Žižkova a Vinohrad vznikl ke stodesátémuvýročí otevření Divadla na Vinohradech. Odpovídá na otázku: co to bylo za lidi, kteří dokázali za několik desetiletí položit základy moderní české společnosti a českého hospodářství?

Vladimír Neff: Sňatky z rozumu - Divadlo na Vinohradech
  • Adresa:
    Náměstí Míru 1450/7
    Praha 2 120 00

Inscenace vychází z prvních dvou dílů proslulé stejnojmenné románové pentalogie Vladimíra Neffa, obsáhne dramatické příběhy rodin Bornů a Nedobylů ve druhé polovině 19. století. Diváci jsou svědky řady citových vzplanutí, ale i účelových manželských sňatků, rozmachu obou rodin a jejich podniků, ale i jejich krizí; to vše na pozadí dramatických společenských změn v Českém království, tehdy součásti Rakousko-uherské monarchie.

Prostřednictvím poutavých románových příběhů chce inscenace vzdát hold skutečným osobnostem, které se zasloužily o postavení Královských Vinohrad a jejich divadla.

Dramatizace: Jan Vedral

Režie: Radovan Lipus

Hrají: Jaroslav Satoranský, Naďa Konvalinková, Otakar Brousek ml.,

Vendulka Křížová, Jiří Maryško, Jiří Plachý, Jan Šťastný, Markéta Děrgelová, Zuzana Vejvodová, Tereza Císařová, Václav Jílek, Matěj Pešek / Theodor Schaefer / Ondřej Šťastný, Tomáš Dastlík, Svatopluk Skopal, Antonie Talacková, Sabina Rojková, Daniel Bambas

www.divadlonavinohradech.com