Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

INDI STIVÍN – KONTRABAS, ALICE SPRINGS – KLAVÍR

23.10.2019, 18:00 – 19:30

Mladý kontrabasista Indi Stivín se může pochlubit vynikajícím muzikantským rodokmenem ve kterém figuruje jeden z nejslavnějších českých jazzmenů Jíří Stivín, který je jeho dědečkem, ale na tom výčet nekončí, jeho otec a teta jsou taky hudebníky a matka Alice Springs ho na koncertech dokonce doprovází na klavír. 

O svém nástroji se v rozhovoru na portálu Proti šedi vyjádřil: "Kontrabas je podle mě nejkrásnější nástroj, s nejlepším zvukem. Každý kontrabas je úplně jiný, má svojí vlastní osobnost a v rukou svého hráče jakoby ožije. Nedá se srovnávat s klavírem, ten nemůžete obejmout nebo vzít do náruče, nedá se srovnávat ani s houslemi, o ty musíte mít pořád strach. Kontrabas je jako nejlepší přítel, můžete se o něj doslova opřít. Všichni vědí, že má krásné hloubky, ale málokdo ví, že má ještě krásnější výšky. Líbí se mi jeho nekonečná energie. Svět mi dává smysl, jen když hraju na kontrabas."

Kde: ZUŠ