Alfa farma - Divadlo Minor

7.11.2022, 9:00 – 9.11.2022, 10:00

Divadlo Alfa připravuje už několik let vlastní adaptace děl světové i české klasiky, které úspěšně oslovují dospívající publikum, zejména středoškoláky. 

Alfa farma - Divadlo Minor
  • Adresa:
    Vodičkova 674/6
    Praha 1 110 00

Bude líp!
Tomsa Legierski a kolektiv (volně v inspiraci dílem G. Orwella)
Divadlo Alfa, Plzeň

Tentokrát se plzeňští divadelníci zaměřili na dílo George Orwella, především Farmu zvířat. Svět bajky, která rozkrývá plíživé nebezpečí vzniku totality, zasadili do Československa 50. let a nazvali „α farma“ (čti alfa farma). Kolektiv tvůrců se inspiroval skutečným příběhem a dobové reálie a autorský text konzultoval s pracovníky Ústavu pro studium totalitních režimů. Proč došlo k takovému posunu? Pouhá ilustrace knižní předlohy nestačí, shodli se tvůrci – a pokud chceme zesílit výpovědní hodnotu inscenace, můžeme a musíme se obrátit k dějinám vlastní země.
Do skutečného příběhu, jakých se v 50. letech na venkově odehrály tisíce, aplikovali tvůrci po svém svět bajky George Orwella, odhalující mechanismy plíživého vzniku diktátorských systémů. Divadelní prostředky – a zvláště prostředky loutkového divadla – zvýrazňují alegoričnost a současně sílu takového sdělení.

Režie: Tomsa Legierski j.h., Karel Czech j.h.
Výprava: Karel Czech j.h.
Dramaturgie: Petra Kosová
Hrají: Andrea Ballayová, Josef Jelínek, Petr Vydarený, Aleš Kolovrat

Vhodné od 14 let
Délka představení 60 min.