Upozornění

S ohledem na současnu situaci si prosíme raději ověřujte u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. I když se maximálně snažíme, nemůžeme ručit za správnost všech zveřejněných termínů na kdykde.cz. Díky za pochopení.

VÁNOČNÍ KOLEDA - Divadlo F. X. Šaldy v Liberci

29.11.2020, 17:00 – 19:00

Kouzlo vánoc ve známém Dickensově příběhu.

VÁNOČNÍ KOLEDA - Divadlo F. X. Šaldy v Liberci
  • Adresa:
    Zhořelecká 5
    Liberec 460 01

Po šesti úspěšných sezonách, kdy malé i velké bavila a dojímala naše verze Louskáčka, víme, že je čas na změnu. Proto vám nabízíme Dickensovu Vánoční koledu a pevně věříme, že se na repertoáru nejen v adventním čase udrží stejně dlouho. Obchodník Ebenzer Skruž je lakotný. Vlastně miluje jen jedno – peníze! Hromadí je a škudlí, kde se dá. Ani o Vánocích nedokáže být laskavý a štědrý. Brzy se má ale všechno změnit: o Štědrém dnu ho navštíví záhadní návštěvníci – Duch minulých Vánoc, Duch letošních Vánoc a Duch příštích Vánoc. Snad zlému lakomci spadnou klapky z očí, a rozhodne se pro zásadní životní změnu…

Klasický příběh z viktoriánské Anglie přepracujeme do výpravné podívané pro celou rodinu. Připraví ho choreograf a tanečník Richard Ševčík, který působí jako sólista baletu Divadla J. K. Tyla v Plzni. Je držitelem Ceny Thálie 2014 za titulní roli Spartaka (chor. J. Pokorný) a jako choreograf inscenace Obraz Doriana Graye získal Cenu města Plzně za mimořádný umělecký počin. Hudbu zkomponuje speciálně pro naši inscenaci skladatel a herec Jan Matásek (člen Divadla Minor), který tvoří pro česká divadla (Komedie, Alfa, Naivní divadlo, Nablízko, Drak, Reduta, Viola). Hudba pro celovečerní taneční inscenaci ale pro něj bude novinkou.

INSCENAČNÍ TÝM

Choreografie a režie: Richard Ševčík
Libreto: Kateřina Ševčíková
Hudba: Jan Matásek
Scéna: Luděk Hora
Kostýmy: Tomáš Kypta
Projekce: Jakub Mareš
Světelný design: Vratislav Mikan
Asistent choreografie: Zuzana Susová a Anna Ščekaleva
Inspice: Elena Nagyová