Eva tropí hlouposti - Divadlo Na Fidlovačce

Sobota, 30.10.2021 19:00 | další termíny

Komedii podle románu Fan Vavřincové napsali Pavel Šimák a Petr Vydra.

Eva tropí hlouposti - Divadlo Na Fidlovačce
  • Adresa:
    Křesomyslova 625/4
    Praha 4 140 00

Divadlo Na Fidlovačce chce inscenací Eva tropí hlouposti připomenout skvělou českou autorku Fan Vavřincovou, zakladatelku žánru crazy komedie, jejím stěžejním dílem. Příběh o rozjívené dívce, která se k překvapení všech zamiluje, slavil úspěch už v časopisecké podobě, také jako nezapomenutelný film Martina Friče s Oldřichem Novým, Natašou Gollovou a Zdeňkou Baldovou v hlavních rolích a rovněž v knižním vydání. Věříme, že inscenace na úspěch předchozích podob Evina příběhu naváže. Inscenace Eva tropí hlouposti na jeviště Fidlovačky rozhodně patří. Tak jako na ně kdysi patřil i představitel jedné z hlavních rolí ve stejnojmenném filmu - Oldřich Nový. Ten našemu divadlu kraloval nejen na jevišti, ale i jako jeho ředitel. Divadlo Na Fidlovačce si všímá tradičních českých látek a také se tu zpívá. Obojí chce naše inscenace nabídnout.

Před představením a o přestávce je ve foyer k dispozici za sníženou cenu 200 Kč kniha Blanky Kovaříkové s názvem NEJVĚTŠÍ TAJEMSTVÍ OLDŘICHA NOVÉHO mapující život předního českého herce a dlouholetého ředitele Divadla Na Fidlovačce, kterou v roce 2013 vydalo nakladatelství Bodny.

Partnerem inscenace je Jan Paukert lahůdkářství.

Režie: Pavel Šimák
Dramaturgie: Petr Vydra
Scéna: Pavel Borák
Kostýmy: Blanka Tesařová
Asistent režie: Nany Brožková
Premiéra: 27. 2. 2014
Délka představení: 140 minut

HRAJÍ:

Diana Šoltýsová / Marie DoležalováDenny RatajskýLudmila MolínováAneta Krejčíková / Barbora MošnováCtirad GötzMartina Randová / Sandra PogodováZdeněk MaryškaDaniel Rous / Jáchym KučeraLukáš RousDavid Hák

Termíny