Slavnosti slunovratu v Chotěšově a Kozolupech

17.6.2017, 14:00 – 1.7.2017, 21:30

Slavnosti slunovratu výjimečně otevřou chotěšovský klášter včetně barokního podzemí. Místní akční skupina Radbuza pořádá Slavnosti slunovratu, letos nově na dvou místech a ve dvou různých termínech.

Slavnosti slunovratu v Chotěšově a Kozolupech

V Chotěšově se akce uskuteční v sobotu 17. 6., začátek je ve 14:00 před konventem kláštera. Připraven bude hudební program: na podiu se vystřídají tělesa KántryBend, Michal Žára s kapelou a Olympic revival.
I doprovodný program bude bohatý – postupně návštěvníky čeká kouzelnické vystoupení, ukázka historického šermu a v podvečer, až se setmí, ohnivá show. Konec akce je naplánován na 21:30 hod.

Po celý den budou probíhat prohlídky konventu Kláštera Chotěšov a otevřeno k nahlédnutí bude i barokní podzemí, které není v sezoně běžně přístupné. Celodenní občerstvení je samozřejmostí. Pro jakékoliv informace bude k dispozici infostánek MAS Radbuza. Připraven bude také fotopoint. Ani děti se nebudou nudit: kromě vystoupení kouzelnice je čeká dětský koutek, kde se bude malovat na obličej, mohou si tvarovat balonky a užívat si na skákacím hradu.

Letos se MAS Radbuza rozhodla jít cestou oslovení hlavně lokálních řemeslníků a producentů, kteří působí v jejím zájmovém území, což je oblast kolem Dobřan, Chotěšova a Nýřan. Těšit se proto můžete na šperkařské výrobky, uměleckého kováře, lokální pekařství, domácí zákusky, marmelády atd.

Druhá slunovratová slavnost pozve návštěvníky v sobotu 1. 7. do Kozolup u Plzně. Začíná ve 14:00 hod. a opět se můžete těšit na Olympic revival, Hudbu na klíč a Michal Tučný revival. Nebude chybět vystoupení kouzelníka, vystoupení šermířů, ohnivá show a stánky jarmarečníků. Program potrvá až do 22:30 hod.

Akce je finančně podpořena z Grantového dotačního programu obce Chotěšov. Na akci se finančně a organizačně podílí Mikroregion Radbuza. Organizačně se podílí také Mikroregion Touškovsko a Spolek Klášter Chotěšov, obec Chotěšov a bavorský partner Kuratorium zur Förderung des grenzüberschreitenden Wallfahrts- und Begegnungszentrum beim Franziskanerkloster Neukirchen b. Hl. Blut.

Více na www.mas-radbuza.cz