Upozornění

Přátelé, je to špatné, většina akcí je opět zrušena. Ověřte si raději přímo u pořadatelů jak je to s plánovanými akcemi, některé se budou vysílat v live streamech, jiné jsou posunuty, nebo zcela zrušeny. Bohužel v této situaci nemůžeme ručit za správnost termínů a dostupnosti akcí uvedených na kdykde.cz. Díky za pochopení.

Guide - PONEC - divadlo pro tanec

23.9.2020, 20:00 – 24.9.2020, 19:00

Nový projekt v režii výrazných mladých tvůrců, kteří se setkali při inscenaci Antikódy na motivy básnické tvorby Václava Havla, kterou vytvořili pro Novou scénu Národního divadla.

Guide - PONEC - divadlo pro tanec
  • Adresa:
    Husitská 899/24a
    Praha 3 130 00

Guide je audiovizuální taneční představení o poznání, nalézání síly, odvahy a rozhodnosti, ale také o stárnutí... Udělali bychom něco jinak, kdybychom věděli, jak to celé jednoho dne skončí? Co když tam někde čeká někdo, kdo nám chce pomoct a my ho neslyšíme? 

Inscenace o hledání průvodce, které se děje, aniž bychom o tom věděli.

„Sebepoznání se buduje jako vztah – tvoříme prostor bezpodmínečného přijetí všech stránek života.“
Pavel Špaténka

Koncept a choreografie: Věra Ondrašíková
Interaktivní média: Dan Gregor
Kostýmy: Hana Frišonsová
Produkce: Lucie Špačková
Programing softwaru: Michal Rydlo
Hudba: Filip Míšek
Interpretace: Jaro Ondruš, Miloslav Mejzlík 
Dramaturgie: Marta Ljubková

Za podpory: PONEC – divadlo pro tanec, Ministerstvo kultury ČR, Magistrát Hl. města Prahy, AV MEDIA, Nethemba

Poděkování: Truhlárna, Eniac, Vojtěch Vančura, Jaroslav Kovář, Tereza Černá, Radoslava Ondrašíková

Shapescapes

Živý laptopový mix v podobě rozšířené verze poslední nahrávky Stanislava Abraháma, která přináší fúzi elektronických zvuků a terénních nahrávek.

 

Stanislav Abrahám
*1977, žije a pracuje v Praze. Audiovizuální performer, zvukový a novomediální umělec. Od původního zaměrění na hudební tvorbu přešel postupně k více konceptuálním postupům práce s různými médii. Jako zvukový designér spolupracoval s řadou umělců v různých audiovizuálních projektech v podobě tanečního divadla, live cinema, instalací či mappingu. Věnuje se také studiové práci v podobě nahrávání a postprodukce v audiovizuální oblasti. 

Délka: 40 min