Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

„Jsem nadšený, okouzlený, bolí mě lícní svaly,“ řekl po předpremiéře Divokých historek herec Tomáš Hanák

3. říjen 2014, 15:00
„Jsem nadšený, okouzlený, bolí mě lícní svaly,“ řekl po předpremiéře Divokých historek herec Tomáš Hanák

Největší hit letošní festivalové sezóny, film Divoké historky, si odbyl pražskou předpremiéru v rámci oslav 5. narozenin letenského kina Bio Oko. „Filmu musím dát 9 z 10,“ řekl po projekci rapper a výtvarník Vladimir 518, zatímco Tomáš Hanák prohlásil: „Já jsem úplně nadšenej, jsem okouzlenej a bolej mě lícní svaly.“ Další reakce naleznete na tomto videu. Černá komedie, která si podmanila diváky v Cannes i Karlových Varech, se nedávno dočkala vřelého přijetí také na festivalech v Torontu a San Sebastiánu. "Jako by Salvador Dalí režíroval Pulp Fiction…nejšílenější svatební scéna všech dob…univerzální jazyk, kterému každý rozumí…obrovský hit Cannes a Toronta, který prostě musíte vidět," napsal například recenzent BBC po torontské projekci.

Reakce popremiéře

O Damiánu Szifrónovi jsem se dozvěděl v roce 2005, když jsem viděl jeho snímek Tiempo de valientes. Řekl jsem si: ‘O tom klukovi ještě uslyšíme.‘ Když jsem si pak přečetl scénář Divokých historek, byl jsem fascinovaný a nadšený, moc jsem se bavil, protože všechny příběhy sdílí stejný tón, stejný druh černého humoru a stejnou nabroušenost,“ uvedl koproducent snímku Pedro Almodóvar na festivalu v San Sebastiánu, kde Divoké historky získaly cenu diváků. V domovské Argentině film mezitím už 5. týden v řadě vede žebříček návštěvnosti a s 2,5 miliony diváků se staly nejúspěšnějším filmem roku (včetně zahraničních titulů). Prvním evropským teritoriem, kde se snímek objeví v kinech, bude 9. října Česká republika. O týden později budou Divoké historky moci zhlédnout také polští a španělští diváci.

Reakce španělského tisku po uvedení v San Sebastiánu:

- “(…) celé publikum tleskalo, smálo se a dupalo nohama v obrovském nadšení“ Begoña del Teso, EL DIARIO VASCO ESPECIAL

- “Věděli jsme, že film se stal senzací v Argentině, a včera jsme zjistili proč: je brilantní, zábavnou, inteligentní společenskou kritikou.“ Mitxel Ezquiaga, EL DIARIO VASCO ESPECIAL

-“Filmová lahůdka šesti oddělených příběhů, které spojuje téma pomsty (...)” Nando Salvà, EL PERIÓDICO

CZ trailer Divokých historek


DIVOKÉ HISTORKY | Wild Tales | Relatos Salvajes

Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení.

Černá komedie / thriller, Argentina / Španělsko 2014, 122 min.