Traktor je ZETOR, již od roku 1946

11. červen 2014, 15:50
Traktor je ZETOR, již od roku 1946

ZETOR GALLERY je netradiční prostor v Brně Líšni, kde se návštěvníci mohou seznámit nejen s bohatou historií traktorů ZETOR, ale i se moderními stroji slavné české značky. Návštěvníci pomyslně cestují časem od stávající produkce, přes řadu Crystal, SUPER, až po legendární Zetor 25. Expozici doplňují audiovizuální prvky, simulátor čelního nakladače a multidotykové displeje. Ze ZETOR GALLERY si můžete odnést suvenýr, který pořídit v místní prodejně.

V současnosti je v ZETOR GALLERY k vidění 15 traktorů ZETOR, pokrývající celých 70 let existence značky. Seznámit se zde můžete také s designovým konceptem ZETOR by Pininfarina, který v roce 2015 ohromil celý svět. Raritou je pak ZETOR Pionýr, malý plně funkční traktor vyrobený studenty učiliště ZJŠ v závodě Jana Švermy v 60. letech minulého století.

Stálá expozice je doplňována o tematicky laděné výstavy a vernisáže. V červnu a červenci probíhá v prostorách ZETOR GALLERY výstava „ZETOR POZNÁVÁ SVĚT“, kterou připravili studenti Filozofické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně. Návštěvníci se mohou dozvědět, jaké typy ZETORŮ se v letech 1946–1960 vyráběly, do jakých zemí byly vyváženy a jaká byla pořizovací cena strojů. Vše je doplněno o informace, jaký byl průměrný plat, kolik traktorů bylo vyvezeno do ciziny, a kde v zahraničí se stroje ZETOR montovaly. Výstavu doplňují dobové fotografie, katalogy traktorů či oděv a vybavení traktoristy tehdejší doby.

 Fotografování je povoleno a do exponátů můžete nasednout či jim nahlédnout pod kapotu. Srdečně Vás zveme k návštěvě!

Otevírací doba

Každý den od 10:00 do 17:00.

Vstupné

50 Kč, zlevněné 25 Kč
ZTP a děti do 6 let mají vstup zdarma

Zetor Gallery

adresa: Trnkova 111, 628 00, Brno – Líšeň (vedle areálu Zetoru)
tel.: +420 734 416 006

www.zetorgallery.cz

Výstavy a akce v Zetor Gallery