Zámek Zruč nad Sázavou

13. květen 2014, 15:41
Zámek Zruč nad Sázavou

Nejstarší písemná zmínka o tehdy ještě hradu ve Zruči nad Sázavou je z roku 1328. Do jeho historie se zapsalo několik významných rodů – mocní a výbojní Kolowraté, Kalenicové, jejichž rodový erb tvoří městský znak, Löwenthalové, kteří zřídili první zámecký park a především Schebkové, kteří provedli přestavbu zručského zámku (1891–1909) do dnešní podoby – architektonický klenot pozdního romantismu.

V přízemí zámku je zřízeno infocentrum, kde si u ochotných průvodkyň můžete zakoupit vstupenky do zámku i ostatních expozic. Velkým lákadlem pro všechny návštěvníky je unikátní expozice Království panenek a medvídků v zámeckém podkroví. K procházkám láká obnovený zámecký park s naučnou stezkou a vzácnými dřevinami, ve kterém stojí i nově zrekonstruovaná Kolowratská věž. Z koruny její dvacetimetrové věže se naskýtá náhderný výhled na celý zámecký areál. Celý výstup je zatraktivněn spoustou her pro děti. Navštivte i unikátní muzeum Vodáctví s historickými ale také nejnovějšími kajaky a loděmi. K procházkám láká i romantická procházková trasa hraběnky Emmy, ze které je vidět pod skalami „Posázavská železnice“ zprovozněná v roce 1903, řeka Sázava a část nově vybudované cyklostezky.  Vaše děti určitě nevynechají zábavně-naučnou stezku Rytíře Miloty Kolowrata na které si budou moci například vyzkoušet střelbu z luku, hod sekyrkou nebo třeba lezení na totem. Nadchne je i návštěva nedalekého dětského hřiště s více než čtyřiceti atrakcemi včetně netradiční kuličové dráhy s tunely a mosty a dopravní hřiště se šlapacími autíčky.  

Turistická sezona 2016 je v plném proudu, tak navštivte zámek ve Zruči nad Sázavou. Otevřeno je denně od 10 do 17 hodin, s polední přestávkou od 11.30 do 12:30 hod. Návštěvu zámku si můžete i předem domluvit na tel: 327 531 329 nebo na e-mailu: infocentrum@mesto-zruc.cz.

www.facebook.com/ZamekZrucNadSazavou
www.mesto-zruc.cz/turista-1/

Zámek Zruč nad Sázavou

Adresa: Zámek 1, 285 22, Zruč nad Sázavou
Telefon: 327 531 329
Email: infocentrum@mesto-zruc.cz

www.mesto-zruc.cz

Akce na zámku Zruč nad Sázavou