Hrad a zámek Staré Hrady - výlet pro děti i dospělé

27. září 2013, 10:18
Hrad a zámek Staré Hrady - výlet pro děti i dospělé

Pokud hledáte místo, kam vyrazit s celou rodinou a kde se rozhodně pobaví děti i dospělí, navštivte Hrad a zámek Staré Hrady. Původně gotický hrad s renesančním zámkem a předzámčím se nachází v Českém ráji, jižně od Jičína u městečka Libáň. Dnes se tu půvabně snoubí historie s pohádkou. Svůj domov tu našli draci, obři, rytíři, princezny, čertíci, vodníci, čarodějnice, skřítkové a další pohádkové bytosti.

Zažijte a všemi smysly ochutnejte atmosféru pohádkového hradu a zámku a originálních českých pohádek pro děti i dospělé. Od sklepení až po půdu vás provedou opravdové princezny, rytíři nebo čarodějnice. Po celý rok můžete navštívit Zámecké pohádkové sklepení s obry, vodníky, čertíky a draky, Hradní pohádkovou půdu s lekcí čarodějného létání na koštěti a Zdravosvět a Dračí království. Potkáte tu spoustu pohádkových bytostí, ale i vzácné bílé pávy, zlaté bažanty a další zvířátka. Staré Hrady jsou také ideálním místem na výlet pro děti z mateřských a základních škol. Na dospělé návštěvníky čeká prohlídka Hradu a zámku s Dračí královskou komnatou a s unikátními expozicemi z dob habsburské monarchie a novinka letošní sezóny – Pivo-poklad Čechů.  

Oblíbeným suvenýrem pro dospělé je pravá Starohradská medovina, která je tu k dostání v několika druzích a pro děti Drakuláda – výborná dračí čokoláda a suvenýry z originálních českých pohádek - pohádkové knížky, hry a třeba i zbroj pro rytíře a princezny.

Tak jako každý hrad, jsou i Staré Hrady opředeny pověstmi. Ta nejtajemnější je o templářích, kteří prý původně tvrz starou vlastnili. Říká se, že jejich zlatý poklad je tu někde doposud zakopaný.   

Přijďte a přesvědčte se na vlastní oči, že na Hradě a zámku Staré Hrady historie a pohádkové bytosti skutečně žijí! Pohádkové i historické akce jsou tu po celý rok.

Už teď se na Vás moc a moc těší. Otevřeno je tu celoročně.

Otevírací doba:

leden, únor, březen, duben     10.00 – 17.00   soboty, neděle, JARNÍ PRÁZDNINY (všechny termíny od středy do neděle)
květen, červen     09.30 – 17.00   denně mimo pondělí
červenec, srpen     09.30 – 18.00   denně
září     09.30 - 18.00 denně mimo pondělí
říjen, listopad, prosinec     10.00 – 17.00   soboty, neděle, svátky, prázdniny

Pro školní výlety a předem objednané zájezdy kdykoliv po celý rok. 

Hrad a zámek Staré Hrady

adresa: Staré Hrady 1, 507 23, Libáň
telefon: +420 602 302 220
email: info@starehrady.cz
www.starehrady.cz.

Akce Pohádkového hradu a zámku Staré Hrady u Jičína

1.1.2019 – 31.12.2019, 23:59
Hrad a zámek v Českém ráji nabízí pohádková dobrodružství a odhaluje kus historie českého království. Výlet pro děti i dospělé. více
11. březen 2014, 14:46

Počátkem března navštívil náš hrad a zámek Památkový inspektor z TV Nova. více