Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

PKF — Prague Philharmonia

10. září 2019, 9:26
PKF — Prague Philharmonia

Český orchestr světového renomé, který si z klasické hudby dokáže odskočit do světa jazzu, punku, world music nebo umělé inteligence!

PKF — Prague Philharmonia vznikla v roce 1994 z iniciativy světoznámého dirigenta Jiřího Bělohlávka pod názvem Pražská komorní filharmonie. Svou pětadvacetiletou éru odstartovala koncertem k výročí republiky za účasti televize a prezidenta Václava Havla. Hrála pro španělskou královnu Sofii ve slavné Alhambře nebo pro jordánskou královnu Ranja-Al Jasín ve skalním městě Petra se Stingem a Zuccherem Fornaciarim. S Lucianem Pavarottim spolupracovala na jeho posledním evropském turné v roce 2005. Koncertovala na Aljašce, v Damašku ve stínu dnes již neexistující bájné Palmýry, v akusticky dokonalých sálech Japonska nebo na festivalu BBC Proms.

Vystoupila s kapelou Vypsaná fiXa na Rock for People a v listopadu 2019 odehraje první koncert klasické hudby v O2 universum, novém největším multifunkčním centru ve střední Evropě. V Rudolfinu ve světové premiéře uvede skladbu zkomponovanou umělou inteligencí na motivy Antonína Dvořáka.

PKF — Prague Philharmonia odehraje přes sto koncertů ročně, z toho téměř polovinu v zahraničí. Spolupracuje s vynikajícími umělci: Annou Netrebko, Jonasem Kaufmannem, Jefimem Bronfmanem, Sarah Chang, Julianem Rachlinem, Magdalenou Koženou a dalšími.

Nahrála přes 90 alb pro světová vydavatelství mezi nimi Deutsche Grammophon, Warner Classics, EMI, Sony Classical a Supraphon. Zatím poslední deska pro Deutsche Grammophon s tenoristou Benjaminem Bernheimem vychází v listopadu 2019.

Pátou sezonu stojí v jejím čele francouzský dirigent Emmanuel Villaume.

PKF — Prague Philharmonia, o.p.s

adresa: Kulturní dům Ládví, Burešova 1661/2, 182 00 Praha 8
telefon: +420 224 267 644
email: vstupenky@pkf.cz

www.pkf.cz

 

Akce a koncerty Prague Philharmonia

1.6.2020, 19:30 – 21:30
JOSEPH HAYDN Smyčcový kvartet G dur op. 17 č. 5 WOLFGANG AMADEUS MOZART Klarinetový kvintet A dur K 581 ANTONÍN DVOŘÁK Smyčcový kvartet G... více
5.6.2020, 19:30 – 22:00
Závěrečný koncert 26. sezony PKF - Prague Philharmonia více