MHF Český Krumlov 2019: Léto plné hudby!

10. duben 2019, 12:57
MHF Český Krumlov 2019: Léto plné hudby!

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov (http://festivalkrumlov.cz) patří k nejvýraznějším událostem kulturního léta v České republice.

Během tří týdnů od 19. července do 10. srpna nabídne koncerty v širokém  žánrovém rozpětí napříč stoletími v interpretaci velkých jmen domácí i mezinárodní scény a v místech s jedinečným geniem loci.

Festivalový program je nabitý hudebními událostmi. K hvězdným hostům patří proslulý vokální soubor Take 6, desetinásobný držitel ceny Grammy. Z  osobností klasické hudby se představí například houslový virtuos Ivan Ženatý, Baborák Ensemble, houslista Bohuslav Matoušek či mezzosopranistka Edita Randová. Jedním  z nejočekávanějších crossoverových projektů je Michael Jackson Symphony, v němž zazní nesmrtelné písně krále popu v podání Moondance Orchestra Martina Kumžáka a Filharmonie   Hradec Králové. Koncert Lenky Filipové, Brno Strings a hostů nabídne písně z jejího nového alba. Klasika, jazz, folk, muzikál, opera i bravurní prolínání žánrů… připraveno je celkem 23 koncertů!

Vstupenky jsou v prodeji on-line nebo v pobočkách společnosti Ticketstream po celé České republice a Infocentru v Českém Krumlově. Novinkou je zvýhodněné vstupné pro seniory. Z každé zakoupené vstupenky na koncert MHF Český Krumlov jde 5 Kč na pořízení notového materiálu v Braillově písmu pro zrakově postižené žáky ZUŠ Jaroslava Ježka.