Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Elektrárna Ledvice - Informační centrum

23. srpen 2013, 15:14
Elektrárna Ledvice - Informační centrum

Na co se můžete těšit?

Infocentrum Ledvice je zaměřené na klasickou uhelnou energetiku a je tak první svého druhu v České republice.

Tématicky doplňuje ostatní informační centra Skupiny ČEZ zaměřená na jadernou energetiku či obnovitelné zdroje. Informační centrum je třípodlažní a vyznačuje se výrazným moderním architektonickým a výtvarným řešením. Styl expozice je akční, interaktivní, nabízí zážitkovou formu prezentací a využívá vysoce vyspělé audiovizuální technologie, např. 3D zobrazení, virtuální realitu, on-line měření fotosyntézy živého stromu, detailní popisy technologie nového uhelného elektrárenského bloku, atd. Kapacita informačního centra pro skupiny je 50 osob. Novinkou v rámci prohlídky je také výstup na unikátní rozhlednu.

Všechny exkurze jsou zdarma.

ROZHLEDNA

Atraktivní částí prohlídky je návštěva rozhledny, která je umístěna v areálu - přímo na vrcholku kotelny elektrárny Ledvice.

Díky své poloze mezi Českým středohořím a východním úpatím Krušných hor nabízí naše rozhledna jedinečné výhledy. Návštěvníkům je k dispozici prosklená vyhlídka s přístupným ochozem ve výšce 140 metrů. Ocitnete se tak na střeše nejvyšší průmyslové stavby v České republice.

Pravidla exkurzí na rozhlednu:

  • pouze pro návštěvníky starší 6 let,
  • vstup pro děti je omezen věkovou hranicí 6 - 15 let, a to pouze v doprovodu dospělého, který za děti plně odpovídá,
  • v případě více než 10členné exkurze budou návštěvníci rozděleni na skupiny,
  • nejde o součást Infocentra, účastníci vstupují do výtahu v doprovodu vyškoleného personálu,
  • vlastní pevná, uzavřená obuv + rozlišovací vesta, kterou návštěvník obdrží při vstupu ve vestibulu,
  • před vlastním výstupem na rozhlednu musí každý zvážit, zda mu to jeho zdravotní stav umožňuje.

Kdy nás můžete navštívit?

Infocentrum v Ledvicích je přístupné veřejnosti od úterý do soboty, vždy od 8 do 16 hodin (s výjimkou státních svátků). Pokud máte zájem o služby odborného průvodce, je třeba se předem objednat. Více informací najdete v Návštěvním řádu Infocentra Ledvice.

Prohlídka rozhledny je možná po předchozí návštěvě Infocentra na základě předchozí rezervace na čísle 411 102 313 nebo e-mailu: infocentrum.ele@cez.cz. Časy prohlídek: úterý - sobota, 8:00, 10:00, 12:00, 14:00.

...A CO DĚTI?

Děti jsou v našem Infocentru vítány, s kočárky se lze pohybovat po celém interiéru (výtah). Vstup na rozhlednu je povolen dětem od 6 let.

Elektrárna Ledvice - Informační centrum

adresa: Bílina, č.p. 141, 418 48, BÍLINA
tel: +420 411 102 313
email: infocentrum.ele@cez.cz

Infocentrum Elektrárny Ledvice - ČEZ

VEŘEJNOU DOPRAVOU: Nejbližší zastávky veřejné dopravy: zastávka Úpravna uhlí (autobus). Pro návštěvu Infocentra Ledvice lze využít bezplatné autobusové spojení (výstup na zastávce "Ledvice úpravna uhlí").
AUTEM: Infocentrum Elektrárny Ledvice se nenachází v Bílině, ale téměř v Ledvicích. Pro vyhledávání v navigaci, prosím, zadejte výrazy "Dobíjecí stanice ČEZ, Chudeřice, Bílina". Bezplatné parkoviště se nachází přímo u Infocentra.

Turistickou známku i turistickou samolepku Infocentra elektrárny Ledvice je možno zakoupit v Infocentru města Bílina (Břežánská 50/4, Bílina) nebo v Infocentru Kyselka (Kyselská 122/29, Bílina).

Kalendář akcí