Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Dům umění města Brna

6. září 2013, 10:54
Dům umění města Brna

Dům umění se orientuje na současné vizuální umění. Zprostředkovává a podněcuje kontakt mezi umělci/umělkyněmi a veřejností v českém i mezinárodním kontextu, nabízí edukační programy pro školy, workshopy pro rodiny s dětmi, přednášky o současném umění a architektuře. Dům umění je moderní kulturní institucí typu „Kunsthalle“ se dvěma výstavními domy a čtyřmi galerijními prostory:

Dům umění na Malinovského náměstí
Původní secesní budova (Kaiser Franz-Josef-Jubiläums Künstlerhaus) byla v padesátých letech přestavěna ve stylu funkcionalismu podle návrhu architekta Bohuslava Fuchse. V roce 2018 bylo v suterénu budovy otevřeno Centrum umění nových médií VAŠULKA KITCHEN BRNO k poctě brněnského rodáka a světově proslulého průkopníka video artu Woodyho VAŠULKY.

Dům pánů z Kunštátu
Renesanční budova na Dominikánské ulici je součástí Domu umění města Brna od roku 1958. Pod jeho střechou působí rovněž Galerie G99 zaměřená na umělce a umělkyně nejmladší generace a kavárna Trojka. Od roku 2017 zde funguje také program Brno Artists is Residence, rezidenční programy pro zahraniční i české umělce a umělkyně.

Otevírací doba

úterý–neděle 10 - 18 h

Každou středu jednotné vstupné na všechny výstavy a akce 20 Kč.

Dům umění města Brna

adresa: Dům umění města Brna, Malinovského nám. 2, 602 00 Brno
telefon: +420 542 213 883
kontakt: info@dum-umeni.cz

www.dum-umeni.cz

www.facebook.com/dumumeni

www.instagram.com/dumumeni

Akce Domu umění města Brna