Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Divadlo Tramtarie

17. prosinec 2013, 9:04
Divadlo Tramtarie

Divadlo Tramtarie je nezávislé divadlo, které už od roku 2005 vytváří jedinou plnohodnotnou komorní divadelní scénu s vlastním souborem v Olomouci a okolí. Za dobu své existence si Divadlo Tramtarie postupně dokázalo vytvořit stabilní pozici v kulturním prostředí města Olomouce.

Divadlo Tramtarie zajišťuje pravidelnou kulturní produkci pro širokou veřejnost. Ve vlastní produkci uvádí pět divadelních premiér za sezónu, představení jsou pravidelně každý měsíc reprízovaná. V průměru uvádí patnáct akcí za měsíc ve svém prostoru a dalších zhruba 15 výjezdů po celé republice.

Nedílnou součástí činnosti Divadla Tramtarie jsou zájezdová představení po celé České republice, kterých do roka absolvuje přes 200. Obrovský úspěch mají pohádky, s nimi Tramtarie vyjíždí nejen do České republiky, ale i do zahraničí (Německo, Lucembursko atd.)

Nejsme a ani nechceme být divadlem alternativním, nejsme také divadlem tradičním. Jsme komorní olomoucká scéna, která má touhu dělat divadlo po svém, tak, aby bavilo. Nás i diváky. Naše témata čerpáme ze současnosti, z toho co nás obklopuje, rozesmívá i trápí, popkultura nás netíží, naopak, inspiruje nás. Našimi zdroji nejsou primárně klasické dramatické texty, ale spíše film, literatura, komiks či internet. Hledáme silné příběhy, aktuální témata. Inspirace filmovou poetikou se nepromítá pouze do témat a žánrů, nýbrž také do formy. Mezi naše typické rysy patří využití filmových projekcí, rychlý způsob vyprávění, epizodická struktura či rychlý střih. Jsme prostorem pro výrazné režisérské osobnosti, pro kreativní autorské přístupy. Naším cílem jsou řemeslně zvládnuté a zároveň nápadité inscenace, které osloví široké divácké spektrum.

Divadlo Tramtarie

adresa: Divadlo Tramtarie, o.s, Hynaisova 11, Olomouc 772 00
telefon: +420 777 703 946
email: info@divadlotramtarie.cz

www.divadlotramtarie.cz

Představení a akce Divadla Tramtarie

11. srpen 2014, 10:25

Uvedením inscenace Jedlíci čokolády Davida Drábka na Letní filmové škole v Uherském Hradišti v sobotu 26. 7. ukončilo nezávislé... více