Minor – kulturní centrum pro celou rodinu

4. říjen 2013, 16:16
Minor – kulturní centrum pro celou rodinu

Divadlo Minor hraje jak pro mateřské a základní školy (dopolední termíny) tak i pro rodiče s dětmi, tedy pro celou rodinu. Tomuto cíli přizpůsobuje dramaturgii i hrací časy. Pro veřejnost jsou určena představení od čtvrtka do neděle a to na dvou scénách.

Repertoár Minoru tvoří pestrá škála titulů od dramatizace klasických děl dětské literatury, adaptace pohádek přes autorskou tvorbu k experimentálním formám. Žánrově je škála repertoáru také pestrá, ve většině inscenací účinkuje živá kapela a k vidění je originální výprava.

V Minoru působí mladší a střední generace režisérů, většinou absolventi katedry alternativního a loutkového divadla DAMU (Anna Klimešová, Tereza Karpianus, Jiří Adámek, Braňo Holiček, Jan Jirků, Apolena Novotná, Petr Vodička, Rosťa Novák, Eva Leiweberová) i výrazné osobnosti českého divadelního světa – režisér a dramatik David Drábek, Arnošt Goldflam, bratři Formani. Novým přínosem pro žánr pohybového divadla je choreografka a režisérka Lenka Vagnerová a mim Radim Vizváry.

Divadlo mimo produkci inscenací nabízí pestré využití nově zrekonstruované pasáže.  

Obchod divadla Minor

Sousedí s pokladnou a kromě suvenýrů k představení je zde možné zakoupit originální loutky, pozoruhodné knihy, vkusné hračky, vtipnou bižuterii, hudební nástroje a jiné krásné zboží od spřízněných tvůrců.

Galerie Minor

Tato galerie je více než klasickým výstavním prostorem! Skrývá celoroční interaktivní výstavu dvorního výtvarníka Minoru Jakuba Zicha. Zde si račte pohrát, zablbnout a třeba i odpočinout.

Dílny a outdoorové hry

Během víkendu probíhá v Minoru řada speciálních workshopů vedených profesionálními umělci (např. animovaný film, sítotisk, bubenická či cirkusová dílna). Zábavně-vzdělávacím dílnám pro školní třídy je určen Prostor Barloutka. Žádanou novinkou jsou outdoorové hry pro skupinu přátel či rodinu.

Předprodej vstupenek spouštíme na www.minor.cz vždy 15. den předchozího měsíce v 00:01. Chcete-li znát program dříve než ostatní, registrujte se do našeho newsletteru, Přihlašovací formulář najdete na našem webu.

Pokladna

Po - Pá: 10.00 - 13.30 a 14.30 - 20.00
So - Ne: 11.00 - 18.00 (od května do září hodinu před představením)

telefon: +420 222 231 351
email: pokladna@minor.cz

Předprodej od 15. dne předchozího měsíce.

Sídlo divadla Minor

adresa: Vodičkova 6, 110 00 Praha 1

Jak se k nám dostanete?
Tram č. - 3, 9, 14, 24 - zastávka Lazarská nebo Vodičkova
Metro - stanice Karlovo náměstí (B) nebo Můstek (A, B) případně Muzeum (A, C)

Divadlo je vybaveno bezbariérovým vstupem. Ve velkém sále je k dispozici indukční smyčka pro nedoslýchavé.

www.minor.cz

Představení a akce Divadla Minor