Vypsaná fiXa nahraje písně s texty dětí inspirované Malým princem. Album chtějí vydat ještě před Vánoci 2015

23. říjen 2015, 15:06
Vypsaná fiXa nahraje písně s texty dětí inspirované Malým princem. Album chtějí vydat ještě před Vánoci 2015

Nápad na toto album se zrodil v Pardubicích na ZŠ Montessori Polabiny 1. Děti pátých ročníků společně četly knihu Malý princ a napadlo je, že na motivy knihy napíšou texty a vytvoří muzikálové pásmo. V dětských hlavičkách se tak zrodilo deset textů, ke kterým Márdi napsal hudbu. Pak děti nacvičily choreografii a uspořádaly vystoupení nejprve pro rodiče a následně dokonce ve Východočeském divadle. Jejich muzikálové pásmo na motivy Malého prince mělo obrovský úspěch.

„Já hudbu nahrál pouze jako demosnímek s kytarou a zpěvem pro potřeby tohoto vystoupení, pro děti, rodiče a příbuzné. Nicméně po nějakém čase jsem si to pouštěl znovu, a protože ty texty jsou na děti z 5. třídy fakt skvělé, vtipné a mají poetiku, tak jsem to ještě přehrál klukům v kapele a dohodli jsme se, že stojí za to z toho udělat regulérní nahrávku s plným nástrojovým obsazením. To teď v říjnu budeme, společně s dětmi z montessori třídy základní školy Polabiny 1 z Pardubic, natáčet ve studiu Ondry Ježka. Děti se taky podílejí na vzniku obalu, který dělá náš bubeník Pítrs. Doufám, že se nám podaří to dát včas dohromady a vydat ještě před Vánoci. Prodejem bychom chtěli podpořit a ukázat na montessori pedagogiku, kreativitu dětí, které procházejí tímto typem vzdělávání a taky upozornit, jak moc by si tato škola zasloužila získat větší prostory, aby nefungovala pouze do páté třídy,“ říká frontman Vypsané fiXy Márdi.

Kapela se spojila s crowdfundingovým portálem Hithit, kde je možné ještě na tento projekt přispět. (Odkaz zde: https://www.hithit.com/cs/project/1695/pomozte-fixe-nahrat-pisne-deti-ze-zs-montessori-pardubice)