Víc než politika vytočí Čechy jejich blízcí, ukázala anketa k Divokým historkám

17. říjen 2014, 15:12
Víc než politika vytočí Čechy jejich blízcí, ukázala anketa k Divokým historkám

Ani ze lží politiků, odtaženého auta nebo šlápnutí do psího exkrementu; Čechům nejčastěji přeteče pohár trpělivosti, když se potřebují na něco soustředit, a někdo je neustále vyrušuje. K takovému výsledku alespoň dospěla celorepubliková veřejná anketa „Nervy můžou rupnout každému“ provázející tuzemskou premiéru černé komedie Divoké historky.

Anketa byla spuštěna na webu www.divokehistorky.cz v pondělí 22. září 2014, hlasování bylo ukončeno v den distribuční premiéry filmu Divoké historky, tedy 9. října 2014. Za necelé 3 týdny v anketě hlasovalo 1932 diváků z celé České republiky. V anketě odpovídali na otázku „Z čeho můžou rupnout nervy vám?“ a vybrat si mohli ze 30 nejrůznějších situací, které pro anketu ve spolupráci s Aerofilms připravili tvůrci populárního blogu „1000 věcí, co mě serou“. Jak ukazuje 10 nejpopulárnějších situací, Češi se nechají nejvíce vytočit věcmi, které se jich bezprostředně dotýkají a souvisejí s osobním mezilidským kontaktem. Obecnější témata, jako je třeba politika, kupodivu nechávají Čechy spíše chladnými.

10 nejpopulárnějších situací, ve kterých můžou Čechům rupnout nervy

1.    Když potřebujete klid a furt někdo vyrušuje
2.    Když máte pravdu, ale nikdo vám nevěří
3.    Když je někdo pomalejší a ne a ne uhnout
4.    Když vám někdo sní jídlo, na které jste se těšili celý den
5.    Když vidíte bezohlednost
6.    Když máte pomalé připojení na internet
7.    Když jsou kolem vás samí kreténi
8.    Když někdo nechce doříct něco, co nakousnul
9.    Když jednáte s lidmi za přepážkou
10.    Když volá marketingový průzkum

Situací, které dokážou lidi vytočit, je však očividně nepřeberné množství. Hlasující v anketě dostali možnost nominovat vlastní situace, které v předvybrané nabídce nenašli. V nominacích se objevily nejrůznější důvody, od každodenních drobností až po univerzální ekologická témata: Když si někdo myslí, že mateřská dovolená je dovolená, protože jste celý den doma s miminkem a nemusíte do práce; Když mám stále na venkovním parapetu trus od holubů; Když máte plné ruce a nemůžete najít klíče; Když vidím někoho, jak odhazuje vajgl či jiné odpadky na ulici; Když si myju ruce a někdo na mě začne z druhé místnosti mluvit a já mu nerozumím, protože ho nemůžu přes tekoucí vodu přeci slyšet; Když někdo plýtvá, jídlem, vodou, igelitem...

Divoké historky: Nervy můžou rupnout každému

„Nervy můžou rupnout každému“, tak zní hlavní motto černé komedie Divoké historky, se kterým film ve čtvrtek 9. října 2014 vstoupil do českých kin. Šest povídek filmu spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů, proto se distribuční společnost Aerofilms rozhodla vyhlásit před premiérou filmu celonárodní online anketu, jejímž cílem byl odhalit, jaká situace z běžného života nejvíce dohání k šílenství Čechy. Deset náhodně vylosovaných hlasujících získalo po uzavření ankety věcné ceny jako Festival Pass na příští ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, půlroční předplatné časopisu Elle, kosmetický balíček Avon, bednu nápojů od firmy F. H. Prager, vstupenky do kina a další.
Všichni účastníci ankety byli po uzavření výsledků pozváni na slavnostní vyhlášení výsledků ankety spojenou s projekcí filmu Divoké historky, která proběhla ve středu 15. října 2014 v pražském kině Světozor. Vstup pro 2 osoby získalo 100 hlasujících, kteří svou účast potvrdili jako první. Na projekci byly také předány věcné ceny přítomným výhercům.

DIVOKÉ HISTORKY | Wild Tales | Relatos Salvajes

Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechce-li překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je ale moc, toho je příliš. V různých situacích se hrdinové filmu dostanou do bodu, kdy už jim dojde trpělivost. Vezmou věci do svých rukou a s lidskou malostí, byrokracií či vypočítavostí si to vyřídí s intenzitou rozzuřeného zvířete. Černá komedie koprodukovaná bratry Almodóvarovými si podmanila diváky festivalu v Cannes i Karlových Varech. Není divu. Nervy totiž můžou rupnout každému a pocity hněvu jsou stejně univerzální jako uvolňující účinek smíchu, který se dostaví při každém z šesti překvapivých rozuzlení.
Oficiální český trailer: https://www.youtube.com/watch?v=3KWg0ugsr94
Černá komedie / thriller, Argentina / Španělsko 2014, 122 min.

Scénář a režie: Damián Szifron
Kamera: Javier Julia
Střih: Pablo Barbieri Carrera, Damián Szifron
Producent: Agustín Almodóvar, Pedro Almodóvar
Zvuk: José Luis Díaz
Hudba: Gustavo Santaolalla
Hrají: Rita Cortese, Ricardo Darín, Julieta Zylberberg, Erica Rivas, Oscar Martínez, Darío Grandinetti, Leonardo Sbaraglia, María Onetto a další...