Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Velký hlas sopranistky Dřízgové sklidil ve Vsetíně zasloužený aplaus

22. únor 2016, 20:22
Velký hlas sopranistky Dřízgové sklidil ve Vsetíně zasloužený aplaus

Čtvrteční večer 18. února patřil v Mramorovém sálu vsetínského zámku jedinečnému koncertnímu recitálu přední české operní pěvkyně Evy Dřízgové-Jirušové za skvěle sehraného klavírního doprovodu Michala Bárty.

Eva Dřízgová-Jirušová, dvojnásobná držitelka ceny Thálie a sólistka Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, která patří k vyhledávaným pěvkyním koncertního i operního repertoáru, přednesla ve Vsetíně za doprovodu klavíru výběr z české i světové tvorby. Koncertní recitál si nenechalo ujít na osm desítek posluchačů napříč věkovým spektrem nejen ze Vsetína a jeho okolí, ale také z Rožnova, Zašové či Jasenné. V rámci koncertního programu zazněl Dvořákův písňový cyklus „Milostné písně“, romance od Rachmaninova nebo nejznámější árie z Rusalky a Prodané nevěsty.

„Děkujeme všem za návštěvu a srdečnou atmosféru, která provázela čtvrteční večer nabitý výtečnými výkony sopranistky Evy Dřízgové-Jirušové a klavíristy Michala Bárty. Rádi bychom ve Vsetíně obnovili koncertní cyklus komorní hudby v podání předních interpretů tohoto žánru, proto si velmi vážíme návštěvy všech příchozích, kteří touto cestou vyjádřili podporu naší snaze,“ vzkázala za pořádající Dům kultury Vsetín Klára Obručová.