Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Sportovní dokumentární komedie Letní hokej vstoupí do kin 18. července

16. červenec 2019, 21:40
Sportovní dokumentární komedie Letní hokej vstoupí do kin 18. července

Nový film dvojice scénáristů a režisérů Rozálie Kohoutové a Tomáše Bojara, která vstoupí do kin 18. července. Za sebou má již účast na MFF Visions du reel 2019 ve švýcarském Nyonu a úspěšnou účast v letošní Přehlídce českých filmů MFF Karlovy Vary.

V jedné z hlavních rolí, samozřejmě kromě juniorských hokejistů z Náchodu a Salé, se představí bývalý vynikající hokejový útočník se zkušenostmi z NHL, člen národního týmu, oblíbený hokejový komentátor a šéftrenér východočeského mládežnického hokeje Martin Hosták.

Všichni tři zmiňovaní – tedy Rozálie Kohoutová, Tomáš Bojar a Martin Hosták – se zúčastní slavnostní premiéry v Náchodě 16. 7., kde se opět setkají s hlavními protagonisty filmu.
 
Film Letní hokej je živým dialogem dvou rozdílných kultur, plný různých malých překvapení a osvobozujícího humoru. Naučili se Češi v Maroku smlouvat? Potvrdili tu pověst hokejové velmoci? Sehnali Maročané v Čechách maso halal? Pochopili tu, co je to ofsajd?
75 minut přinášejících osvěžující a naprosto ojedinělý vhled do života hokejových teenagerů, které byste si neměli nechat ujít.
Na trailer se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=GO66YVNwwCc&t=20s

Jedeme, Náchod, jedeme!

Vše začalo společným letním soustředěním mladých marockých a českých hokejistů v marockém Rabatu, což je opravdu netypická hokejová destinace. Vedoucím výpravy českých hokejových juniorů byl Martin Hosták.

Hokejové juniory ve věku mezi dvanácti a čtrnácti lety v marockém Rabatu čekalo pravděpodobně nejzajímavější soustředění jejich dosavadní kariéry. Čeští hokejisté byli ubytování v marockých rodinách a dost možná někteří z nich zažili tak trochu kulturní šok.

Alláh, vlast a král

Pak se situace obrátila: marocká hokejová výprava se vydala do mrazivého východočeského Náchoda a zažila šok nejen kulturní ale i teplotní. Tahle africko-evropská hokejová výměna samozřejmě vytvořila živnou půdou pro mnoho neopakovatelně živých, úsměvných situací, v nichž byl hokej nejen základní hybnou silou.
 
V příloze naleznete press kit s doplňujícími informacemi a explikací obou režisérů.
 
Scénář a režie: Rozálie Kohoutová, Tomáš Bojar
Střih: Šimon Hájek
Kamera: Šimon Dvořáček
Druhá kamera: Rozálie Kohoutová, Tomáš Kotas
Zvuk: Adam Levý
Dramaturgie: Jan Gogola ml.
Dramaturgie ČT: Ivana Pauerová
Výkonná produkce: Martina Knoblochová
Vedoucí produkce ČT: Barbora Bernardová
Producent: Tomáš Bojar — Cinema Arsenal
Kreativní producentka ČT: Alena Müllerová
Stopáž: 75 min (24fps) / 72 min (25fps)
Jazyky: angličtina, arabština, čeština
Titulky: angličtina, čeština
Distribuční formát: DCP
Vytvořeno s podporou Státního fondu kinematografie a Hauch Gallery