Procházky neodolatelnou Prahou

23. srpen 2017, 0:30
Procházky neodolatelnou Prahou

Při návštěvě našeho hlavního města sotva někdo odolá návštěvám aspoň některých zdejších památek. Člověk se podívá na jednu a ihned dostane chuť dojít ještě k nějaké další. Pochopitelně po dlouhých túrách následuje odpočinek. Dobití energie nabízí například moderní bistro v Praze 8.

Zážitky snadno a rychle

V Praze stačí udělat několik kroků a rázem se ocitnete na pěkném místě. Pražský hrad patří mezi nejnavštěvovanější památky. Jde o velmi rozlehlý areál a potřebuje více času na pořádnou prohlídku. Na trasách spatříte katedrálu svatého Víta, Starý královský palác, jízdárnu, Tereziánský a Rožmberský palác, kapli sv. Kříže, Rajskou zahradu a mnohé další stavby. Nechybí ani dlouhodobé a krátkodobé výstavy. Nevynechte ani slavný Karlův most s třiceti sochami a jedním křížem. Sousoší od Matyáše Bernarda Brauna patří k těm nejhodnotnějším. Stálá expozice muzea hudby v Praze 1 zaujme tematicky rozdělenými sály s mnohými hudebními nástroji z České republiky a z cizích krajin. Poslechnete si i různou hudbu. V expozici klavírů najdete skvělé kousky dokládající nesmírnou uměleckou a řemeslnou zručnost.

Výchozí bod za objevováním významných pražských míst

Před samotným začátkem turistických okruhů si rozmyslete, jaký bude váš ideální výchozí bod. Dobře situovaný hotel centru Prahy na Florenci umožní objevovat známé kouty podle vašeho gusta. Před cestou se lze posilnit sezónním menu z čerstvých surovin a tradiční českou kuchyní. Pokud se chcete věnovat firemním záležitostem, konferenční hotel v Praze nabízí speciální místnosti vhodné k pořádání seminářů, konferencí a jiných akcí. Vše proběhne hladce, protože zde plně slouží rychlé Wi-Fi připojení, vestavěné zvukové systémy a prostory mají dobrou klimatizaci. Zajistí se i profesionální servis během vašeho školení, workshopu a jiné události.