„Po každém koncertě se s fanoušky srazíme na baru,“ slibují Rybičky 48 před podzimním turné

28. srpen 2015, 13:23
„Po každém koncertě se s fanoušky srazíme na baru,“ slibují Rybičky 48 před podzimním turné

Největší hity, nové písničky, koncertní host, dvě předkapely a společná párty s fanoušky na baru po každém vystoupení. To slibuje před aktuálním podzimním turné kapela Rybičky 48. Sérii třinácti koncertních zastávek nazvala LÉTO V PEYTCHI TOUR a odkazuje tím na aktuální kapelový reggae hit Léto, který se neplánovaně chytil v playlistech českých rádií. Předprodej na koncerty, které začínají v říjnu a končí v prosinci, začne v jednotlivých městech tento týden.

„Naši fanoušci o nás vědí, že jsme jako rodina a stejně přistupujeme i k našim posluchačům. Tudíž turné bude jedna velká párty a s fanoušky se po koncertě potkáme vždy na baru. Pokecáme, popijeme a možná i vytáhneme akustiky. Všechno je možné,“ popisuje zpěvák a baskytarista Rybiček Kuba Ryba.

Kapela na turné podle něj předvede jak nové písničky, tak i průřez největšími hity. Netradičně si Rybičky 48 s sebou vezou i hosta. Bude jím Petr Štolba alias Pekař, který zpívá i v aktuálním kapelovém singlu Léto. „Některá rádia ho hrají až po desáté večer, protože začíná kontroverzním sloganem ,Je léto kámo a já všechno v Peytchi mám. Song ale přitom vznikl během našeho pobytu na dovolené v jihovýchodní Asii, kde jsme poprvé narazili na Peytchu, což je nejvyšší stav osvícení následující po Nirváně, v podstatě se dá říct, že Peytcha je Foo Fighters buddhismu,“ dodává Ryba.

Rybičky 48 už na minulých koncertních šňůrách podporovaly mladé kapely, kterým umožnily před sebou vystoupit. Nejinak tomu bude i v případě turné LÉTO V PEYTCHI TOUR, na kterém představí svůj energický punk-rock benešovští ATD a celý večer zahájí talentovaní pop-punkoví Donaha z Bruntálska. „Moc se nám líbí. Oni hrají to, co my jsme chtěli hrát před 11 lety, ale s tím rozdílem, že oni to umějí,“ říká kytaristy Petr Lebeda. 

Videoklip LÉTO k vidění zde: https://youtu.be/ms-jyuQtca4

PLÁN TURNÉ

Pá, 16. 10. LÁZNĚ BOHDANEČ, Zababa (dále hrají: + ATD., Donaha)
So, 17. 10. BENEŠOV, XXX Music bar (dále hrají: + ATD., Donaha)
Pá, 23. 10. LIBEREC, Bunkr (dále hrají: + ATD., Donaha)
Pá, 30. 10. ČESKÁ LÍPA, KD KRYSTAL (dále hrají: + ATD., Donaha)
So, 7. 11. STRAKONICE, Křemelka (dále hrají: + ATD., Donaha)
So, 14. 11. HRADEC KRÁLOVÉ, U letců (dále hrají: + ATD., Donaha)
Pá, 20. 11. JIHLAVA, Soul (dále hrají: + ATD., Donaha)
So, 21. 11. SLAVONICE, KD (dále hrají: + ATD., Donaha)
Pá, 27. 11. KLATOVY, Music club U košile (dále hrají: + ATD., Donaha)
So, 28. 11. RTYNĚ, MC U Mykšů (dále hrají: + ATD., Donaha)
St, 2. 12. ČESKÉ BUDĚJOVICE, K2 (dále hrají: + ATD., Donaha)
Pá, 4. 12. CHRUDIM, Rklub (dále hrají: + ATD., Donaha)
Pá, 11. 12. KUTNÁ HORA, Planet Music club (dále hrají: + ATD., Donaha)