Nové díly Krtečka natočí pro čínskou televizi CCTV cenami ověnčená režisérka ZengWeijing

29. říjen 2014, 14:45
Nové díly Krtečka natočí pro čínskou televizi CCTV cenami ověnčená režisérka ZengWeijing

V pondělí byla v Číně za účasti českého i čínského prezidenta podepsána koprodukční smlouva mezi českou společností Little Mole Cartoon a největší čínskou televizí CCTV. Předmětem smlouvy je natočení nových dílů s příběhy Krtečka - nejpopulárnější postavičky českého animátora a režiséra Zdeňka Milera. Celkem 52 nových dílů pro CCTV vytvoří jedna z nejuznávanějších čínských režisérek a animátorek ZengWeijing, kterou Zdeněk Miler osobně znal a velmi uznával.

„Když jsme se začali zhruba před třemi lety s čínskou televizí CCTV bavit o možnosti natočení nových dílů Krtečka, který je v Číně nesmírně populární, bylo pro mě téměř nepředstavitelné, že by nové díly mohl točit někdo jiný, než paní režisérka ZengWeijing. Můj dědeček se s ní totiž osobně znal a velmi jí uznával. Ona naopak velmi uctívá práci mého dědy, takže jsem přesvědčená, že Krteček je teď v těch nejlepších rukou,“ říká ke jménu režisérky nových dílů Krtečka Karolína Milerová, vnučka legendárního českého animátora a majitelka firmy Little Mole Cartoon. Ta koprodukční kontrakt se CCTV v pondělí osobně podepsala v Číně.

„Kdo nebyl přímo v Číně, tak jen těžko může pochopit, jak moc je tu Krteček populární. Nejenže ho bude natáčet asi nejslavnější čínská režisérka, ale vůbec největší pocty se Krtečkovi v nových dílech dostane tím, že tam vedle něj bude vystupovat i panda, která je v Číně posvátná.  Je to v podstatě vyjádření té největší úcty, jakou vám mohou v Číně prokázat,“ spokojeně konstatuje Karolína Milerová, která věří, že díky spolupráci se CCTV se slavné dílo jejího dědečka posune ještě dál. „CCTV pro nové díly sehnala nejkvalitnější možný tým. Partnerem celého projektu je také Česká Televize. Naši diváci se tak vůbec nemusí bát, že by Krteček ztratil něco z toho, co z něj udělalo jednu z nejpopulárnějších dětských postaviček nejen v Česku, ale i na světě,“ ujišťuje všechny Karolíny Milerová.