Nejnavštěvovanější turistické lokality? Pražský hrad, ZOO a Aquapalace Praha

24. září 2014, 13:00
Nejnavštěvovanější turistické lokality? Pražský hrad, ZOO a Aquapalace Praha

Co přilákalo největší pozornost turistů v loňském roce? Kromě největší stálice jakou je Pražský hrad a Zoologická zahrada Praha, na třetím místě obhájil svou pozici také čestlický Aquapalace, který je v současné době největším aquaparkem v Čechách!

Lidé mají rádi kvalitní zábavu

Aquapalace Praha patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější místa v České republice především kvůli stálé snaze přinášet novou unikátní zábavu na český trh – například v letošním roce to bylo otevření dvou nových tobogánů, z nichž jeden se může pyšnit titulem nejdelší tobogán ve střední Evropě, druhý je pro změnu inspirován vyhledávanými trendy ze zahraničí. „Naši návštěvníci rádi zkouší nové věci, proto se snažíme náš areál stále vylepšovat a přinášet bezkonkurenční nápady,“ říká spokojeně Ing. Radek Steinhaizl, generální ředitel Aquapalace Praha.

Samotné atraktivní prostředí vodního světa plného originálních tobogánů doplňuje také celá řada dalších atrakcí. V Aquapalace můžete najít kromě 12 tobogánů a skluzavek také mořské vlnobití, pirátskou loď, pomalou a divokou řeku, mořská akvária, vířivky a relaxační lavice, 8 metrů hlubokou potápěčskou jámu, zmrzlinový bar, dětský koutek s programem, a zároveň se můžete účastnit různých soutěží a animací. Pro starší návštěvníky je připraven saunový svět, rozdělený na 14 finských saun a parních lázní. „Máme finskou saunu obloženou 80 let starým dubovým dřevem, dále můžete navštívit saunovou místnost vypadající jako březový háj, biosauna je zase doplněna speciálním světlem a aromatickým olejem. Obecně vůně, především ty bylinkové, pečlivě vybíráme, protože mají pozitivní účinky na psychiku, a tím pádem také na celkovou vizáž návštěvníků. Velmi oblíbenou a vyhledávanou saunou jsou naše venkovní baně – dřevěná na zahradě a kamenná v podzemí pod zahradou, venku jsou samozřejmě k dispozici také speciální vířivky, aby hosté měli dostatečný výběr. Všechny typy saun jsou rozdělené také podle teplot – od 100 stupňů nejvyšší možné, přes další úrovně 90-50 stupňů, až po parní aromaterapie, které jsou vhodné i pro kardiaky,“ říká Ing. Radek Steinhaizl, generální ředitel Aquapalace Praha.