Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Museum Kampa mezi desítkou nejlepších evropských muzeí, které stojí za to navštívit

19. květen 2015, 15:09
Museum Kampa mezi desítkou nejlepších evropských muzeí, které stojí za to navštívit

Britský deník The Guardian ve svém pondělním vydání zařadil Museum Kampa mezi deset nejlepších muzeí v Evropě, které rozhodně stojí za to navštívit.

Autor článku se ve svých tipech nezaměřuje na světově známá a proslulá velká muzea a galerie, ale menší netradiční soukromé instituce, které se dostávají do povědomí veřejnosti. Doporučuje mimo jiné také Musée Zadkine v Paříži, Caixa Forum v Madridu, Centrale Montemartini v Římě nebo Vasarelyho muzeum v Budapešti.

Museum Kampa od svého otevření v roce 2003 spravuje sbírky středoevropského moderního umění a děl Františka Kupky a Otto Gutfreunda. Pravidelně připravuje krátkodobé výstavy nejen autorů zastoupených ve sbírkách, ale i dalších českých a zahraničních tvůrců.

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových všechny své sbírky soustavně doplňuje a rozšiřuje. Mimo jiné stojí za zmínku například akvizice děl Františka Kupky ze sbírky Lilli Lonngren Anders, která je v současnosti vystavena veřejnosti.

Zakoupením této kolekce Nadace rozšířila a vhodně doplnila sbírku manželů Mládkových a dává návštěvníkům možnost pochopit přerod Kupkovy figurativní tvorby do abstraktní roviny a jeho myšlenky, které tomuto zlomu v jeho tvorbě předcházely.

Kromě stálé expozice Františka Kupky probíhá výstava Vladislava Mirvalda, která potrvá do 6. července 2015.

Museum Kampa připravuje v roce 2015

Kamil Lhoták:  17. 7. 2015 - 16. 10. 2015
Toyen:  
5. 9. 2015 - 3. 1. 2016
Šmidrové: podzim 2015