Leonard Cohen vydá 8. května 2015 nové album Can’t Forget: A Souvenir of the Grand Tour

18. březen 2015, 9:55
Leonard Cohen vydá 8. května 2015 nové album Can’t Forget: A Souvenir of the Grand Tour

8. května 2015 vydá Leonard Cohen nové a raritní album Can't Forget: A Souvenir of the Grand Tour, které bude obsahovat deset nahrávek pořízených během zvukových zkoušek a živých vystoupení zaznamenaných v průběhu jeho posledního "Old Ideas" světového turné.

Nové nahrávky nás zavedou do intimní a spontánní atmosféry zvukových zkoušek, které se za léta Cohenova koncertování staly takřka legendárními, ale nikdy zatím nebyly oficiálně vydány. Mezi deseti písněmi najdeme dvě zbrusu nové autorské nahrávky (Never Gave Nobody Trouble, Got a Little Secret), ale i skvělé interpretace Cohenových skvostných skladeb "I Can't Forget," "Light As a Breeze," "Night Comes On," nebo "Joan of Arc."

Koncertní turné "Old Ideas" se dočkalo mnoha hudebních uznání, ať již ze strany diváků či hudebních kritiků, fenomenální Cohen vystoupil během let 2008 až 2013 v 31 zemích a absolvoval 470 vystoupení. Ale teprve nyní dává album Can't Forget: A Souvenir of the Grand Tour fanouškům poprvé možnost nahlédnout do tvůrčího procesu zvukových zkoušek, kterému se v zákulisí říká dnes již legendárně "regulérní koncert před koncertem."