Lana Del Rey završila seznam letošních headlinerů festivalu Sziget

2. duben 2018, 21:38
Lana Del Rey završila seznam letošních headlinerů festivalu Sziget

Posledním ohlášeným headlinerem festivalu Sziget se stává královna melancholického popu Lana Del Rey. Již ohlášenými hvězdami jsou Kendrick Lamar, Arctic Monkeys, Mumford & Sons, Dua Lipa, Gorillaz, Kygo, Shawn Mendes a dalších více než 100 skvělých hudebních interpretů.

V programu také nově Fever Ray, BØRNS, Aurora a další

Hudební line up Szigetu stále expanduje a festival nově také přidává do programu Fever Ray, BØRNS, AsafAvidan, Don Diablo,  Aurora, Unknown Mortal Orchestra, ZHU, Tujamo, Damian Lazarus & the Ancient Moons, Jan Blomqvist& band a SG Lewis. Fanoušky festivalu tak může těšit, že program, který obsahuje kromě headlinerů i jména jako například Liam Gallagher, Bastille, Lykke Li, Stormzy, Parov Stelar The War On Drugs, The Kooks, Nick Murphy fka Chet Faker, Kaleo, Gogol Bordello, Clean Bandit se rozrostl o řadu zajímavých jmen a hudebních lahůdek. Ceny denních vstupenek jsou v prodeji již za 70 Euro. Pro ty, kteří si chtějí užít Sziget na víc dní, jsme připravili třídenní, pětidenní a sedmidenní permanentky. Více informací najdete na www.szigetfestival.com/cz

Lana Del Rey

Lana Del Rey je známá svým unikátním kinematografickým stylem a posedlostí tématy tragické romantiky. Rodačka z New Yorku odkazuje ve své tvorbě na americkou pop kulturu 50. a 60. let. Její podomácku vytvořená videa k písním Video Games a Blue Jeans se stala internetovou senzací a na YouTube získala stovky miliónů zhlédnutí. Druhé album Born To Die pro Lanu Del Rey znamelo přelom a za které získala ocenění Brit Award. Za EP s názvem Paradise obdržela hned dvě nominace na cenu Grammy.


Proslavila se také písní Young and Beautiful, ta byla prvním singlem k filmu Velký Gatsby v hlavní roli s Leonardem Di Capriem. Její poslední album Lust for Life se stalo již jejím třetím, které dosáhlo první příčky v hudebním žebříčku Velké Británie a druhým, jež topovalo hudební hitparádu v USA. Aktuální tvorba Lany Del Rey zahrnuje kolaboraci s The Weeknd,  ASAP Rocky či Stevie Nicks. V poslední době také nazpívala známý hit Andrew Lloyd Webera „You Must Love Me“ z muzikálu Evita, který v orginále patří Madonně.  Na letošní Sziget zavítá společně se svoji charakteristickou poetikou i retro futuristickým stylem.

Sziget

Dvacátý šestý ročník festivalu Sziget se jako každoročně uskuteční na zeleném ostrově Óbudai v centru maďarské Budapešti. Ten se i letos v sprnu promění na legendární ostrov Svobody, aby přívital Szigeťany s více než 100 zemí celého světa. Sziget navíc nedávno získal na European Festival Awards 2017 již po druhé cenu v kategorii Line – Up of the Year. Porazil tak 10 nejlepších evropských festivalů, mezi nimiž bylo i Glastonbury, Roskilde a Lollapalooza.
Nezapomeňte, ceny denních vstupenek jsou v prodeji již za 70 Euro. Pro ty, kteří si chtějí užít Sziget na víc dní, jsme připravili třídenní, pětidenní a sedmidenní permanentky. Novinkou je také možnost zakoupit celotýdenní festivalovou vstupenky na splátky. Více informací najdete na www.szigetfestival.com/cz/

Festival Sziget,  8. – 15. srpna 2018
Ostrov Óbudai, Budapešť, Maďarsko
www.szigetfestival.com/cz/

Fotografie: https://www.dropbox.com/sh/wgz8jydou23tcrh/AACbjn7zwQgw4eMSALpUV8IWa?dl=0

S radostí oznamujeme, že 26. ročník  festivalu Sziget přivítá jiskřivě melancholickou Lanu Del Rey. Americká zpěvačka tak završí seznam hlavních headlinerů, kterými jsou mj. Arctic Monkeys, Gorillaz, Kendrick Lamar, Mumford & Sons a další. Festival v srdci Budapešti bude hostit největší hvězdy světové hudební scény. Na Sziget se od 8. do 15. srpna sjede během sedmi dnů více než 450 tisíc návštěvníků z celého světa, aby si na 50 různých dejištích vychutnali jeden z největších evropských festivalů.