Iggy Pop, headliner festivalu METRONOME, vydává album Post Pop Depression

20. březen 2016, 15:30
Iggy Pop, headliner festivalu METRONOME, vydává album Post Pop Depression

Iggy Pop je konečně zpět! Čtyři roky si fanoušci tohoto amerického zpěváka a hudebníka museli počkat na jeho novou desku. Ta nyní konečně vychází pod názvem Post Pop Depression!

Titul Post Pop Depression vznikal několik let a Iggy se při jeho natáčení obklopil celou řadou věhlasných kolegů z hudební branže. Masivní podíl na vzniku desky i jejím hudebním obsahu má kytarista, skladatel a zároveň i producent alba Joshua Homme, známý především jako zakladatel kapely Queens Of The Stone Age. Ten do party přibral ještě Deana Fertita ze stejné kapely, který se však v poslední době realizuje především v seskupení The Dead Weather. Čtveřici výjimečných hudebníků završuje ještě Matt Helders, známý hlavně jakožto bubeník z kapely Arctic Monkeys.

V tomto složení dala čtveřice dohromady celkem devět písní, které sám Iggy přiřazuje k těm nejlepším, které kdy natočil: „Chtěl jsem být volný. Abych mohl být volný, potřeboval jsem zapomenout. K zapomenutí jsem potřeboval hudbu.“ uvádí sám zpěvák a jedním dechem dodává, že právě Joshua Homme byl tím, který ho po počátečních náčrtech přivedl k záplavě textů, které Iggy Pop napsal sám o sobě. „Žádný skladatel nechce psát o ničem.“ uzavírá celé téma hudebník, který novým albem navazuje na příběhové desky The Idiot a Lust For Life z dob jeho slavné berlínské éry…

Novinka Post Pop Depression vychází 18. března digitálně, na CD a samozřejmě i na stále populárnějším vinylu. Svojí novinku Iggy Pop doprovodí i na velkém turné po několika kontinentech, které odstartuje již koncem března. Evropské zastávky budou na řadě od začátku května, ta česká amerického hudebníka čeká 25. června, kdy v Praze vystoupí v rámci nového festivalu Metronome…

Iggy Pop se vrací ve skvělé formě! Právě vychází jeho brilantní nové album „Post Pop Depression“, které se na trhu objevuje pod hlavičkou labelu Universal Music!