Bratři Ebenové převzali platinovou desku za album Čas holin

3. duben 2015, 14:08
Bratři Ebenové převzali platinovou desku za album Čas holin

Marek, Kryštof a David Ebenové s kapelou převzali platinovou desku za album Čas holin.

V roce 2014 vydali Bratři Ebenové nové album Čas holin. Album získává za 10.000 prodaných nosičů "platinovou desku", kterou kapela převzala včera (pondělí 23.3.2015) na koncertě v pražském divadle Hybernia. Album je současně nominováno na cenu Anděl v žánru folk a country.

Album s názvem "Čas holin" je 5. řadovým albem kapely Bratři Ebenové. Vyšlo v polovině října 2014 na labelu 100PROmotion na CD, LP a USB. Album "Čas holin" obsahuje 13 nových skladeb. Autorem všech (hudby i textu) je Marek Eben. Výjimku tvoří Sbohem a šáteček, zhudebněná báseň Vítězslava Nezvala. Text skladby Routa je pak napsán na motivy W. Shakespeara. Právě Routa je jedinou skladbou alba, kterou nezpívá Marek Eben, ale milý host alba, zpěvačka Barbora Kabátková. Album bylo natočeno zcela analogově ve studiu SONO records zvukařem Pavlem Bohatým a za dozoru producenta a kytaristy kapely Pavla Skály. Kapela je již od roku 2002, kdy nahrávala album Já na tom dělám, funguje v neměnné sestavě. Kromě Marka, Kryštofa a Davida Ebenových kapelu tvoří Pavel Skála (kytary), Jiří Veselý (baskytary, akordeon), Jiří Zelenka (bicí a perkuse) a Jaromír Honzák (kontrabas). Jako host se na několika skladbách podílel jazzový trumpetista Oskar Török. Mixu alba se ujal legendární britský zvukař Phill Brown. Ten je v hudební branži velmi známou osobností - z výčtu ikon hudebního průmyslu, pro které pracoval jmenujme Led Zeppelin, David Bowie, Cat Stevens, Bob Marley, Jimi Hendrix, Pink Floyd nebo Dido a celá řada dalších. Mastering byl svěřen (stejně jako v případě předchozího alba Chlebíčky) Andy "Hippy" Baldwinovi v Metropolis Studios London. Grafiky se ujal dlouholetý spolupracovník kapely, Karel Haloun s Luďkem Kubíkem.

Fotografie k albu pořídil, stejně jako na předchozím albu Jaroslav Prokop. Kromě tria bratří Ebenových - tedy Marka, Kryštofa a Davida
tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka - Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.

V příloze fotografie z předání platinové desky.