Benátská ohlašuje jedno z mála festivalových vystoupení Stromboli

11. prosinec 2014, 11:52
Benátská ohlašuje jedno z mála festivalových vystoupení Stromboli

Úspěch vyprodaného vzpomínkového koncertu v O2 aréně ke třicátému výročí legendární kapely Stromboli změnil původní plány skvělých muzikantů kolem Michala Pavlíčka a Báry Basikové.

Hudebníci se rozhodli, že hodinový průřez z nedávného pražského koncertu, který měl původně zaznít pouze jednou, předvedou na několika málo vybraných festivalech. Jedním z nich bude Benátská!, jejíž třiadvacátý ročník se příští rok od 24. do 26. července odehraje ve sportovním areálu v libereckém Vesci.

Festival, který už minulý měsíc zveřejnil první jména české domácí špičky, nově přidává i koncerty Chinaski nebo Mekyho Žbirky.
Do první vlny předprodeje pořadatelé nasazují 2000 kusů vstupenek za zaváděcí cenu 823 korun při registraci na jméno. Elektronická vstupenka, která zájemcům přijde mailem, bude do Vánoc stát 899 korun. Lístek v kamenných prodejnách vyjde na 970 korun.
„Rockoví fanoušci a novináři se shodovali v tom, že vidět alespoň jednou Stromboli na pódiu, pro ně bylo splněním snu. Rozhodli jsme se proto podobný zážitek zprostředkovat také festivalovým fanouškům. I pro ty, co viděli koncert v O2 aréně, může být zajímavé vyznění hudby Stromboli pod širým nebem," říká manažer skupiny Michal Pavlíček ml.

Na Benátskou podle něj dorazí celá původní sestava, tedy kytarista Michal Pavlíček, zpěvačka Bára Basiková, bubeník Klaudius Kryšpín, baskytarista Jiří Veselý, klávesistka Vendula Kašpárková nebo hostující Vilém Čok.

„Kromě osvědčeného repertoáru, ve kterém nebudou chybět hity jako Veliké lalulá, Košilela nebo Ó hory, ó hory, zazní i ochutnávky z úplně nového alba Fiat Lux, které kapela připravila ke třicátému výročí," doplňuje Pavlíček a dodává, že vystoupení Stromboli na Benátské! bude zcela jistě jejich jediným koncertem v severních Čechách.