Upozornění

V souvislosti se zrušením většiny akcí, bohužel nemůžeme ručit za správnost termínů akcí uvedených na kdykde.cz.  Děkujeme za pochopení.

Corvus Quartet - radniční rockování

30.3.2020, 19:00 – 31.3.2020, 20:00

Radniční rockování s Corvus Quartetem

Zatímco v minulých letech se příznivci této smyčcové formace pravidelně setkávali v adventním čase v prostorách pardubického zámku, tentokrát mohou za Corvus Quartetem zavítat netradičně do prostoru Společenského sálu radnice v Pardubicích, kde pro ně budou ve dnech 30.3. a 31.3. od 19 hodin připraveny dva koncerty s podtitulem „Radniční rockování s Corvus Quartetem“.
 
Čtveřice hudebníků ve složení: Libor Ježek, Petr Vrána - housle, Petr Klas - viola, David Matoušek - violoncello, vystoupí v tomto prostoru za dobu svého působení vůbec poprvé. Dramaturgie večera se tentokrát zcela vyhne (jindy velmi zajímavé a úspěšné) žánrové konfrontaci rozličných hudebních přístupů napříč hudebně - estetickými epochami historie a zaměří se výhradně na ikonické reprezentanty historie rocku. Oba večery nabídnou retrospektivní pohled do klenotnice tohoto žánru a seznámí posluchače s tvorbou jejich autonomních představitelů. V programu tak nebudou chybět přelomové osobnosti takřka všech subkategorií rockové hudby (rock & rollu, beatu, art rocku, hard rocku, psychedelické hudby a dalších). Posluchači se tak mohou těšit nejen na skladby Ch. Berryho, E. Claptona, J. Hendrixe, F. Mercuryho, ale též na tvorbu nejvýraznějších kapel rockové historie jako např. The Beatles, The Doors, Deep Purple, Pink Floyd a dalších. Corvus Quartet představí výběr ze své rockové antologie akusticky v instrumentálním aranžmá Petra Vrány. Srdečně zváni jsou všichni, kterým není rezonance čtyř smyčců lhostejná.
 
Kde:
Společenský sál radnice Pardubice, Perštýnské nám.
Ticketportal