Mireille Mathieu přidává druhý pražský koncert

Francouzská šansonová legenda Mireille Mathieu na svém připravovaném jarním turné přidala ještě jeden koncert pro Prahu. V Kongresovém centru vystoupí 7. a 8. března 2020. Nejslavnější žijící šansoniérka se do Prahy ráda vrací, protože ji tu vždy očekává věrné publikum a koncerty bývají zcela vyprodány.  Vstupenky na její nejnovější koncert jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Mireille Mathieu přidává druhý pražský koncert
  • Adresa:
    5. května 1640/65
    Praha 4 140 00

"Mireille Mathieu má k Praze velmi krásný vztah, protože tu má mnoho nadšených fanoušků. Díky nim jsou její koncerty vždy beznadějně vyprodány. Jsme proto velmi rádi, že jsme se dohodli na přidání druhého koncertu na jejím jarním turné. Jeden koncert pro Prahu prostě nestačí," řekla Květa Havelková z pořádající agentury JVS Group. Mathieu se dá považovat za poslední žijící zástupkyni staré šansonové školy. Její jméno lze řadit vedle takových legend jako Charles Aznavour nebo Edith Piaf, na kterou zpěvačka z Avignonu navázala. Během své kariéry spolupracovala s největšími hudebními hvězdami jako již zmíněný Aznavour, Paul Anka, Julio Iglesias, Tom Jones a další. 

Vydala nespočet studiových desek a nahrála mnoho světových hitů. Poslední album Mes Classiques, ve kterém nazpívala skladby klasické hudby ve speciálních aranžích, dokonce točila v České republice. Ke dvěma písním natočila videoklip v prostorách Pražského hradu a Katedrály svatého Víta.

Jak to probíhalo, se můžete podívat zde:

https://www.youtube.com/watch?v=833_VgzAFm4

Mezi nejznámější skladby zpěvačky patří písně Mon credo, Qu`elle est belle, Mon bel amour d`été a další. Do paměti fanoušků se vryla také díky slavnému účesu s nakrátko střiženou ofinkou, která se stala ve své době díky krásné Mireille Mathieu doslova módním hitem. Mathieu na svých koncertech představuje ryzí formu šansonu s neopakovatelnou francouzskou atmosférou.  

Vstupenky na oba koncerty jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Ticketportal

Termíny