Pražský valdštejnský cyklus: Albrecht z Valdštejna – český pán a říšský kníže

28.1.2020, 17:00 – 23:59

Albrecht z Valdštejna, jedna z nejvýraznějších osobností 17. století, nebyl jen známým vojevůdcem a schopným organizátorem. 

Cena vstupenky: zdarma, , ,  Kč
Pražský valdštejnský cyklus: Albrecht z Valdštejna – český pán a říšský kníže

Národní památkový ústav vás zve na přednášku

prof. PhDr. Jana Županiče, Ph.D. (Ústav světových dějin Filozofické fakulty UK)

Albrecht z Valdštejna – český pán a říšský kníže

Profiloval se také jako politik a usiloval o zvýšení prestiže své i svého rodu prostřednictvím transformace vlastních statků v polonezávislé knížectví. Vrcholem jeho snahy o emancipaci a společenský vzestup byl zisk Meklenburska (1628–29), díky kterému se posunul mezi přední říšská knížata a skutečné panovníky.

28. leden 2020 / 17.00 / Liliová 5, Praha 1 / vstup zdarma / bližší informace poskytne PhDr. Zuzana Drnková Vašáková, drnkova.zuzana@npu.cz

 

Jubilejní desátý ročník dlouhodobého cyklu Národního památkového ústavu Po stopách šlechtických rodů se zaměřuje na šlechtický rod Valdštejnů. Celoroční projekt s názvem „Valdštejnové – lvi ve službách císařů“ zahrnuje kulturní a hudební akce, Hradozámeckou noc s hlavním stanem na zámku Mnichovo Hradiště, speciální prohlídky běžně nepřístupných míst, komentované procházky po valdštejnské architektuře, slavnosti a edukační program pro děti – to vše na téměř 30 památkách v celé České republice. Partnerem projektu je Ministerstvo kultury.