Upozornění

V souvislosti s postpandemickou situací a řadě zrušených akcí si raději ověřujte konání akcí u jejich pořdatelů. Bohužel stále nemůžeme ručit za správnost termínů uvedených na kdykde.cz. Děkujeme za pochopení.

Royal Gala Opera – dotkněte se hvězd v Lednici

17.8.2019, 20:00 – 21:30

Hudební doprovod obstará mladé moderní dynamické smyčcové kvarteto složené z profesionálních hudebníků.
V nádherném prostředí zámku Lednice můžete zažít krásný, romantický večer s dvěma výjimečnými hlasy v celovečerním programu plném největších operních árií. Melodie, které prověřil čas. Melodie, které nestárnou. Například to může být Čtvero ročních období, La traviata, Don Giovanni, Rusalka, Con te partiro nebo O sole mio.

Cena vstupenky: 1400/500 Kč
Royal Gala Opera – dotkněte se hvězd v Lednici
  • Adresa:
    Zámek 1
    Lednice 691 44

Na pódiu se vám v sobotu 17. 8. 2019 představí protagonisté Michaela Gemrotová a Marian Vojtko. Doménou repertoáru Michaely Gemrotové je opera. Nejen na divadelních prknech, ale i v rámci koncertní činnosti nejčastěji interpretuje světové operní árie. Diváci ji měli možnost vidět na podiích v mnoha evropských zemích. Pro velké pěvecké recitály nastudovala písňové cykly a díla B. Smetany, A. Dvořáka, Fr. Schuberta, Fr. Liszta, V. Belliniho, W. A. Mozarta, G. Puciniho, G.Verdiho a mnoha dalších). Od roku 2013 je hostující sólistkou Národního divadla v Praze. Získala cenu za nejlepší provedení Dvořákova díla, cenu „Bel canto“ (Krásný zpěv) za nejlepší italskou operní techniku, v neposlední řadě jí byla dvojnásobně udělena prestižní „Cena diváků“ za absolutního vítěze žen.
Marian Vojtko je dlouhodobě aktivní na operní scéně. Do jeho repertoáru patří role Rossiniho Almavivy (Lazebník sevillský), Handlův Xerxes, Janáčkův baron Adolf (Počátek románu), Pucciniho Pang (Turandot) a další tenorové party. V pražské Státní opeře ztvárnil roli Víta v opeře La Roulette. Koncertoval v Anglii, Portugalsku, Nizozemí či Německu. Svou uměleckou všestrannost Marian prezentuje ve slavné operetě Emmericha Kálmána – Čardášová princezna, úspěšně uváděné Hudebním divadlem Karlín. Od února 2010 vystupoval v hlavní roli muzikálu Zdeňka Bartáka Baron Prášil v Divadle Hybernia. Za roli Barona Prášila získal Cenu Thálie 2010.
Akce pod širým nebem se koná za každého počasí a začátek má ve 20:00. Jeho délka je 2 hodiny (včetně přestávky). Areál bude otevřen od 19:00.
Producent: S PROMOTION s.r.o.

Informace pro návštěvníky
Parkování je možné přímo v obci Lednice na veřejných či soukromých parkovištích. Všechna parkoviště jsou kousek od zámku, pěšky do 10 minut od místa konání. Všem doporučujeme včasný příjezd, abyste nezmeškali začátek představení, které začíná ve 20:00 (areál bude otevřen od 19:00).
V místě konání pro vás máme nachystané prodejní stánky s občerstvením, nápoji a dobrým vínem.


VIP PROGRAM
– Začátek od 19:30
– Welcome drink
– Raut před představením i během přestávky
– Poukázky na prohlídku zámku
– Nejlepší místa v hledišti
– Deka na zahřátí
– Pláštěnka
– Dárek s sebou domů
DOPORUČUJEME
– Včasný příjezd
– Teplé oblečení (i když přes den může být teplo, v noci se ochladí)
– Pláštěnku
Více informací na www.muzikalyvlednici.cz