Vánoce na Veselém Kopci aneb Ten vánoční čas

1.12.2018, 9:00 – 9.12.2018, 16:00

Tradiční výstavu Vánoce na Veselém Kopci aneb Ten vánoční čas  zahájíme v sobotu 1. prosince.

Cena vstupenky: , , ,  Kč

Můžete se těšit na vyzdobené roubenky, které připomenou svátky zimního období. Dozvíte se například, jaké pohoštění se připravovalo přadlenám, co nalezly děti před 150 lety v mikulášské nadílce nebo před 100 lety pod vánočním stromkem. Budete si moci prohlédnout tradiční pečivo, ozdoby, které se od konce 19. století věšely na vánoční stromeček.

Inspiraci pro letošní téma výstavy na Veselém Kopci jsme hledali v díle vskutku národním – v knížce Babička spisovatelky Boženy Němcové. Každý den trvání výstavy budou pozvaní lidoví výrobci předvádět zhotovování vánočních předmětů: ozdob a hraček z přírodnin, korálkových ozdob, malování skleněných ozdob, perníku tlačeného do forem, pečení zvykoslovného pečiva a dalších.

Výstavu o víkendech zpestří bohatý kulturní program. V sobotu 1. 12. potěší koledy v podání dechového kvintetu Mrákotínka z Mrákotína, 2. 12. můžete na Veselém Kopci potkat mikulášský průvod, pro malé návštěvníky budou dokonce připraveny dárečky a koledy k tomu zazpívá folklorní soubor Baldrián z Pardubic, 8. 12. čekají koledy zahrané Radovankou z Jiřic a staročeská zabíjačka v Hospodě Na vejměnku. Výstavu zakončí v neděli 9. 12. Předvánoční jarmark, kterého se zúčastní vybraní řemeslníci z celé České republiky. Jarmark budou provázet koledy v podání Pouličníků z Tábora.

Vánoční výstava na Veselém Kopci bude otevřena od 1. 12. do 9. 12. denně (i v pondělí 3. 12.) od 9 do 16 hodin. Přijďte si užít poklidnou atmosféru zimních svátků a nalézt inspiraci pro vánoční svátky.